CES 2022, Omicron Varyantı Yüzünden Erken Sona Erecek

CES 2022, Omicron Varyantı Yüzünden Erken Sona Erecek
Birkaç şirket önümüzdeki hafta CES için yerinde planlarını tamamen iptal ettikten sonra, gösteriyi yürüten organizasyon bugün etkinliğin bir gün erken...

Birkaç şirket önümüzdeki hafta CES için yerinde planlarını tamamen iptal ettikten sonra, gösteriyi yürüten organizasyon bugün etkinliğin bir gün erken kapanacağını duyurdu. Tüketici Teknolojileri Derneği (CTA), CES 2022'nin şimdi 5-7 Ocak'ta "uygulanan mevcut sağlık protokollerine ek bir güvenlik önlemi olarak" uygulanacağını söyledi.

Protokoller, yüz yüze etkinliklere katılmak için maskeler ve aşı şartları olacak. CTA ayrıca kısa süre önce, rozet alımında Abbott BinaxNOW COVID-19 testleri sağlayacağını duyurdu. Dernek, katılımcılardan bir CES mekanına girmeden 24 saat önce hızlı bir testi tamamlamalarını istedi. Bir kişi CES alanındayken semptomlar yaşarsa, CTA onlara test için bir ilk yardım istasyonuna rapor vermelerini tavsiye etti. Organizasyon ayrıca, Las Vegas'tan ayrılmadan önce varış yerlerinde bir tane olması gereken tüm katılımcılar için PCR testleri sağlayacağını söyledi.

Geçen hafta, Amazon, Google, Intel, Lenovo, Meta ve daha fazlası gibi yüksek profilli katılımcılar CES 2022 için yüz yüze planlarını iptal etti. Bugünkü duyurunun bir parçası olarak CTA, 2.200'den fazla şirketin ürünlerini sergilemeye devam edeceğini açıkladı.

CTA CEO'su Gary Shapiro, omicron varyantı dünyanın çeşitli yerlerinde COVID-19 vaka sayılarının artmasına neden olduğu için gösteriyi yüz yüze bir etkinlik olarak tutma kararını savundu. Shapiro, "Dünyanın en etkili teknoloji etkinliği olarak CES, ürünleri sergilemek ve nihayetinde hayatımızı daha iyi hale getirecek fikirleri tartışmak için bir buluşma yeri olma taahhüdünde kararlıdır" dedi. Gösteriyi üç güne kısaltıyoruz ve tüm katılımcıların ve katılımcıların güvenliği için kapsamlı sağlık önlemleri aldık.” Shapiro, etkinliği iptal etmemenin temel nedeni olarak, ürünler için potansiyel bir sıçrama tahtası olarak etkinliğe güvenen daha küçük şirketlere işaret etti. CES 2021 tamamen sanaldı.

Son Haberler