Chrome, Gizli Sekmeleri Kilitleyerek Özel Taramayı Daha Güvenli Hale Getiriyor

Chrome, Gizli Sekmeleri Kilitleyerek Özel Taramayı Daha Güvenli Hale Getiriyor
Gizli modun Chrome kullanıcıları için harikalar yarattığını söylemek yetersiz kalır. Ne de olsa, tarayıcının verilerinizi depolaması konusunda endişelenmenize...

Gizli modun Chrome kullanıcıları için harikalar yarattığını söylemek yetersiz kalır. Ne de olsa, tarayıcının verilerinizi depolaması konusunda endişelenmenize gerek kalmadan gelen rahatlama hissine hiçbir şey yaklaşamaz. Görünüşe göre Google, bu gizlilik özelliğini önümüzdeki günlerde daha da güvenli hale getirmek üzere.

Tech Giant'ın, Android kullanıcıları için gizli sekmeleri açarken ekstra bir güvenlik katmanı koymak için Google Chrome'da isteğe bağlı biyometrik doğrulama eklemeye çalıştığı bildiriliyor. Ancak bu heyecan verici güncelleme henüz genel kullanıma sunulmadı.

Chrome Story'ye göre, kullanıcılar Chrome Canary 94'te yeni bir deneysel bayrak aracılığıyla önceden açtıkları sekmeleri bir PIN veya biyometrik taramanın arkasına gizleyebilecekler. Şu anda bu anahtar, krom aracılığıyla erişilen "Gizli mod için cihaz yeniden kimlik doğrulamasını etkinleştir" altında gizlidir: //bayraklar. Ancak, hiç kimse (Canary kullanıcıları dahil) şu anda Chrome'un Gizlilik menüsünden bu özelliği etkinleştiremez.

Neyse ki, iOS için Chrome'un izniyle bu özelliğin nasıl çalışacağına dair bir fikrimiz var. Apple cihazlarında yeniden kimlik doğrulama hala bir bayrakla çevrili olsa da, kullanıcı uygulamayı yeniden başlattığında "Gizlilik" bölümünde geçiş görünür.

Aktivasyon üzerine, önceden açılan gizli sekmeler, bunlara erişmek için bir Face ID taraması yapmanızı isteyecektir. İstenmeyen erişimden kaçınmak için, taramayı başlatmak için kilit açma düğmesine basmanız istenecektir. Bu ekstra dokunuş, Google Pixel ve erişilebilirlik sağlamak için yalnızca yüz tanımaya bağlı diğer cihazlarda da gerekli olacaktır. Ancak, parmak izi sensörleri sayesinde çoğu Android cihazda aynı sorun olmayacak.

Söz konusu gizlilik özelliğinin Kanarya kullanıcıları için bile hazır olmaması kesinlikle bir serseri. Ne olursa olsun, daha sonra değil, Android için kullanıma sunulması umulabilir.

Son Haberler