Chrome, Ziyaret Ettiğiniz Sayfaları Konuya Göre Gruplandıran Bir Özelliği Test Ediyor

Chrome, Ziyaret Ettiğiniz Sayfaları Konuya Göre Gruplandıran Bir Özelliği Test Ediyor
Google Chrome, bir konuyu araştırmaya devam etmenize ve bulunduğunuz sayfayı diğer arama sonuçlarıyla karşılaştırmanıza yardımcı olabilecek birkaç...

Google Chrome, bir konuyu araştırmaya devam etmenize ve bulunduğunuz sayfayı diğer arama sonuçlarıyla karşılaştırmanıza yardımcı olabilecek birkaç özelliği deniyor. Yolculuklar özelliği, aradığınız şeyi takip etmeniz için size daha fazla yol verebilir.

Araç, aynı konuyla ilgili sayfaları ve bilgileri otomatik olarak toplar; bu, sizi geçmişinizi manuel olarak gözden geçirmekten veya tüm bu sitelerle bir yer imleri klasörü oluşturmaktan kurtarır. Chrome, araştırmanızı desteklemek için arama önerileri de sağlar.

Gruplar yerel olarak kaydedilir ve Google hesabınızla senkronize edilmez, dolayısıyla onlara farklı cihazlardan erişemezsiniz. Ancak bu gelecekte değişebilir. Özelliği istediğiniz zaman kapatabilir ve yolculuğa özel tarama geçmişini temizleyebilirsiniz.

Bir seyahat planlamak veya hangi arabayı satın alacağınızı bulmak için birkaç hafta harcarsanız, yolculuklar işinize yarayabilir. Bu özellik şimdilik yalnızca masaüstündeki Chrome Canary derlemesinde kullanılabilir. Yolculuklarınızı geçmiş bölümünde bulabilirsiniz (veya adres çubuğuna chrome://history/journeys yazın).

Ayrıca Google, arama için bir yan paneli test ediyor. Bir şey aradıktan sonra bir bağlantıya tıkladığınızda, Chrome adres çubuğunun yanında bir G simgesi görünür. Bunu tıklarsanız, bir yan panelde bu arama için diğer sonuçları görürsünüz. Bu, birden fazla sekmede gezinmenize veya sayfalar arasında ileri geri hareket etmenize gerek kalmadan bulunduğunuz sayfayı diğer sonuçlarla karşılaştırmanıza olanak tanır.

Şu an için bu özellik, Google Arama ile Chrome OS Dev kanalında test ediliyor. Google, aracı daha geniş bir şekilde kullanıma sunarsa, yan paneli daha fazla platforma getirmeyi ve diğer varsayılan arama motorları için destek eklemeyi planlıyor.

Google'ın yakın gelecekte Chrome için planladığı tek güncelleme bunlar değil. Google Lens önümüzdeki aylarda tarayıcıya geliyor.

Son Haberler