Clubhouse Uzamsal Ses Desteğini Platformuna Ekledi

Clubhouse Uzamsal Ses Desteğini Platformuna Ekledi
Clubhouse çıktığı günden beri ses oda format şekli büyük ilgi topladı. Clubhouse yeni kazandığı bu uzamsal ses özelliği ile birlikte gerçekten bir...

Clubhouse çıktığı günden beri ses oda format şekli büyük ilgi topladı. Clubhouse yeni kazandığı bu uzamsal ses özelliği ile birlikte gerçekten bir odadaymış hissi verecek. Eğer çok doğru donanıma sahipseniz bu Clubhouse özelliğini sonuna kadar iyi yaşatabilecek.

Clubhouse, iOS uygulamasına uzamsal ses desteğini sunarak siz ve katılımcılara gerçeğe en yakın bir konuşma deneyimi yaşatacak. Kimin konuştuğunu, sadece seslerin nasıl olduğu değil seslerin nerden geldiğine göre hatırlanabilecek. Bu özellik kısa zamandan sonra tüm iOS kullanıcılarına kısmi ve yavaşca kullanıma sunulacak. Bu uzamsal ses özelliği uygulamada varsayılan olarak gelecek ve istediğiniz zaman bu özelliği kapatabileceksiniz.

Clubhouse, Android cihazlar içinde yakında geleceğini müjdesinide verdi. Özelliğin daha iyi yararlanılması için AirPords veya AirPrdos Max gibi uzamsal sesi açıkça destekleyen kulakiçi kulaklıklara iytiyaç olup olmadığıda soruldu. Yapılan açıklamada tüm kabolu ve kablosuz kulaklıkların uzamsal sesi destekleyeceğinin altını çizdi. Fakat bluetooth'lu bir kulaklıkla bağlandığınızda efektlerin çalışmaması söz konusu olabilceği belirtildi. Şirket bu sorunu mobil işletim sistemi üreticileriyle çözmeye çalışacak.

Uzamsal ses desteği Clubhouse için deverimsel bir özellik olabilir. Diğer sosyal medya uygulamaları fark etmesede Clubhouse için önemli bir özellik olduğu kesin.

Son Haberler