Disney+ Üçüncü Çeyrekte 116 Milyon Aboneye Ulaştı

Disney+ Üçüncü Çeyrekte 116 Milyon Aboneye Ulaştı
Sokak beklentileri. 17.02 milyar dolarlık gelirle şirket, yalnızca Disney+'ın 116 milyon abonesinin şaşırtıcı sayısını açıkladı.CNBC tarafından bildirildiği...

Sokak beklentileri. 17.02 milyar dolarlık gelirle şirket, yalnızca Disney+'ın 116 milyon abonesinin şaşırtıcı sayısını açıkladı.

CNBC tarafından bildirildiği üzere analistler, şirketin son çeyrekte yaklaşık 114 milyon Disney+ abonesine sahip olmasını bekliyorlardı. Akış platformu 2021'in ikinci çeyreğinde zaten 103,6 milyon kullanıcı kaydetmişti. Şirketin 2024 yılına kadar en az 230 milyon Disney+ abonesine ulaşma hedefi var.

İnsanlar tarafından sevilen klasik içeriğe ek olarak, Disney+ ayrıca “Loki” ve “WandaVision” gibi birden fazla Marvel TV şovunu, Star Wars serisini ve yeni prodüksiyon “High School”u içeren yeni özel film ve dizilerden oluşan güçlü bir kataloga sahiptir.  Platform aynı zamanda “Luca” ve “Cruella” gibi uzun metrajlı filmlerin galası için de seçildi

Disney ayrıca son çeyrekte 14,9 milyon ESPN+ abonesi ve 42,8 milyon Hulu abonesi (her ikisi de Disney'e ait) kaydetti.

Bu yılın başlarında yapılan araştırmalar, Disney+'ın ABD akış hizmetleri pazar payının yaklaşık %13'üne sahip olduğunu, Netflix'in ise %31 ile hala bir numara olduğunu ortaya koydu. Apple TV+'a gelince, Cupertino merkezli şirketin platformu 2020'nin sonunda ABD'de sadece %3 pazar payına sahipti.

Son Haberler