E-posta Savunmaları Geçen Yılda 2 Milyon Kötü Amaçlı E-postayı Filtreleyemedi

E-posta Savunmaları Geçen Yılda 2 Milyon Kötü Amaçlı E-postayı Filtreleyemedi
Kötü amaçlı e-postalar gerçekten büyük bir sorundur çünkü bu, potansiyel olarak birçok insanın güvenliğini gerçekten büyük bir şekilde tehlikeye...

Kötü amaçlı e-postalar gerçekten büyük bir sorundur çünkü bu, potansiyel olarak birçok insanın güvenliğini gerçekten büyük bir şekilde tehlikeye atabilecek türden bir şeydir. Çoğu e-posta platformu, kötü niyetli e-postaların size ulaşmasını önleme amaçlı yerleşik savunmalara sahiptir. Ancak, bu savunma sistemlerinin varlığına rağmen, sadece geçen yıl içinde iki milyon kötü niyetli e-postanın hedeflenen alıcılarına ulaşabildiği görülüyor ki bu, eğer düşünürseniz şaşırtıcı derecede yüksek bir rakam.

Bu bilgi, Tessian tarafından yürütülen bir araştırmadan gelmektedir ve e-posta yoluyla güvenlik iletişiminin geleceği için iyiye işaret değildir. Tüm bunlar söylenmiş ve artık aradan çıkmışken, bu e-postaları alan kişilerin genellikle çalıştıkları sektör nedeniyle bu e-postaları aldığını belirtmek önemlidir. Örneğin, perakende sektöründe çalışan insanlar Geçen yıl içinde 49 kötü niyetli e-posta, diğer sektörlerdeki çalışanların aynı süre içinde aldığından üç kat daha fazla.

Kötü niyetli aktörler, e-posta savunmalarını aşmak için çok çeşitli taktikler kullanır. Örneğin, genellikle, e-posta savunmalarının yanlışlıkla e-postalarının geçmesine izin veren birinin kimliğine büründükleri görünen ad sahtekarlığını kullanırlar. Tüm bunların anlamı, e-postaları ve benzerlerini taramak için güvendiğimiz savunmaların büyük ölçüde güçlendirilmesi gerektiğidir, aksi takdirde bu endüstrilerin kötü niyetli aktörleri savuşturmaya devam etmesi pek olası görünmüyor. gelecek. Bu saldırıların meydana gelme hızının arttığını fark ettiğinizde bu daha da önemli hale gelir, bu da savunmaların tamamen boğulmasının çok uzun sürmeyeceği anlamına gelir.

Son Haberler