20 bin dolar topladılar: KuCoin'in Twitter hesabı hacklendi!

20 bin dolar topladılar: KuCoin'in Twitter hesabı hacklendi!
En büyük kripto para borsalarından KuCoin'in Twitter hesabı çalındı. Hackerlar, sahte bir etkinlik düzenleyerek para topladı. Oluşan zararı KuCoin'in karşılayacağı açıklandı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan KuCoin ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Borsanın Twitter hesabı, hacklendi ve yaklaşık 1 saat süreyle hackerların elinde kaldı. Bilgisayar korsanları, hesabı ele geçirdikten sonra sahte bir bağlantı paylaşıp, KuCoin adına yatırımcılardan para topladılar. Neyse ki çok büyük bir miktarda maddi kayıp yaşanmadı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan KuCoin, zararın tazmin edileceğini duyurdu.

Edinilen bilgilere göre hackerların paylaştığı bağlantılar üzerinden kaybedilen para miktarı 22 bin 638 dolar seviyesindeydi. Konuyla ilgili yapılan incelemelerde 22 yatırımcının dolandırıldığını duyuran yetkililer, net sayının ortaya çıkması için çalışmaya devam ettiklerini açıkladılar. Twitter hesabını hackleyen bilgisayar korsanlarıyla ilgili olduğu tespit edilen kripto para cüzdanları da engellendi. Bu sayede mağduriyetlerin artmasının önüne geçildi.

"Para kaptırdım, ne yapacağım?"

KuCoin, dünyanın en büyük borsalarından biri ve hal böyle olunca Türkiye'den dolandırılmış olan yatırımcılar da olabilir. KuCoin, bununla ilgili olarak yaptığı bir duyuruda, dolandırılan yatırımcıların "support@kucoin.com" adresine ulaşmaları gerektiğini açıkladı. Elinizdeki delillerle birlikte destek için ulaşım sağlarsanız, zararınız KuCoin tarafından karşılanacak. Dileyen yatırımcılar, buradaki bağlantı üzerinden de başvuru yapabilirler.

Bu arada; bunun borsanın kendisinin hacklendiği anlamına gelmediğini belirtelim. Bilgisayar korsanları, sadece KuCoin'e ait olan Twitter hesabını hacklediler. Yani borsadaki işlemlerle ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını belirtelim. Twitter hesap koruması için 2FA yönteminden faydalandığını belirten borsa, bundan sonraki süreç için ek güvenlik önlemlerini değerlendireceğini ifade etti.

Son Haberler