Burger King'in Türkiye'deki sahibi TAB Gıda, Halk Arz oluyor

Burger King'in Türkiye'deki sahibi TAB Gıda, Halk Arz oluyor
Dünyanın en büyük restoran işletmecileri arasında yer alan TAB Gıda, halka arz edilmek üzere SPK'ya başvuruda bulundu. TAB Gıda, Türkiye'de Burger King, Arby's, Sbarro, Popeyes gibi zincirlerin sahibi olarak öne çıkıyor.

Ülkemizde Burger King, Popeyes, Arby's, Subway ve Sbarro gibi büyük fast food zincirlerini bünyesinde barındıran TAB Gıda'dan büyük bir haber geldi. Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) halka arz çerçevesinde izahname onayı için başvuruda bulundu.

TAB Gıda'nın halka arz için yetkilendirdiği kuruluşlar ise Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. oldu. Halka arzı planlanan B grubu payların değeri de paylaşıldı.

46 milyon 483 bin 400 TL'lik pay halka arz ediliyor:

TAB Gıda, halka arzı planlanan B grubu paylarının nominal değerini 46 milyon 483 bin 400 TL olarak açıkladı. Şirketin halka arzı sonrasında çıkarılmış sermayesine oranının %18,5 olacağı paylaşıldı.

TAB Gıda, Türkiye'nin yanı sıra Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, KKTC ve Gürcistan'da 1500'e yakın restoranıyla hizmet veriyor. Türkiye'de de 3 bine yakın restorana sahip olan şirket, dünyanın en büyük dört restoran işletmecisi arasında yer alıyor.

Son Haberler