Euro yeni rekoru kırdı! 30 lira aşıldı

Euro yeni rekoru kırdı! 30 lira aşıldı
Euro/TL paritesi tarihi bir rekora imza atarak ilk kez 30 liranın üzerine çıktı. Sosyal medyada bu yükseliş dikkat çekerken, seçim sonrasında artış bir türlü durmak bilmiyor.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti tarihi için önemli bir gün olarak kayıtlara geçti. Euro/TL kuru, tarihte ilk kez 30'un üzerine çıktı. Bir süredir zaten yükseliş eğiliminde olan euro, bugün sert bir yükselişle 30 TL'yi geçti. Pek çok kesim, bunun psikolojik sınır olduğunu söylüyor. Eğer yükseliş devam ederse, Avrupa'dan ithal edilen tüm ürünlerde yeni bir zam dalgası olacaktır.

Ülkemizde ekonominin bir süredir sıkıntılı bir süreçten geçtiği zaten herkes tarafından bilinen bir gerçek. Hammaddeden tutun da otomobillere kadar hemen her alanda dışa bağımlı olmamız, döviz kurunun yükselişiyle hayatımızı doğrudan etkileyecek. Tahmin edebileceğiniz üzere ürünlere zam gelmesi demek, enflasyondaki artışın devam etmesi anlamına geliyor...

Euro kurundaki son durum şöyle:

TradingView'dan aldığımız grafikte de görebileceğiniz üzere, euro kuru bu sabah itibarıyla sert bir yükseliş yaşadı.

Sosyal medyada gündem oldu:

Euro kurunun tarihte ilk kez 30 TL'nin üstüne çıkması, sosyal medya kullanıcılarının dikkatlerinden kaçmadı. Her zaman olduğu gibi sosyal medya kullanıcıları "izahı olmayan şeyi mizahı olur" diyerek artışları şaka yollu eleştirmeye devam etti.

Son Haberler