Elon Musk, Tesla'nın İnsansı Robotunu Tanıttı; İşte Detaylar

Elon Musk, Tesla'nın İnsansı Robotunu Tanıttı; İşte Detaylar
Elon Musk, korkutucu bilim kurgu makinelerine benzemeyen ve daha çok bir mağaza mankenine benzeyen insansı bir robot olan Tesla Bot'u tanıttı. Dikkat edin,...

Elon Musk, korkutucu bilim kurgu makinelerine benzemeyen ve daha çok bir mağaza mankenine benzeyen insansı bir robot olan Tesla Bot'u tanıttı. Dikkat edin, özelliksiz bir kafa ile oldukça korkutucu.

Kapsamlı portföyünü Elon Musk'a adayacak proje sıkıntısı yok. Otomotiv endüstrisinde devrim yaratan firma Tesla Motors'un CEO'su olarak kendisine bir isim yaptı; İnternet alanını StarLink ile çalışır duruma getirdi; SpaceX'in CTO'su (özel uzay araştırmalarında ilk 3'te) ve biyoteknoloji firması Halcyon Molecular gibi diğer şirketlerde önemli yatırımları var.

Şimdi, Tesla Günü IA'da, talihsiz Steve Jobs'un Apple etkinliklerine krema koymasıyla aynı şekilde sunulan bir insansı robot daha ekliyor: "bir şey daha." Tesla Bot'un adı önemsiz değil, çünkü bu robot akıllı arabalar Tesla'nın yapay zeka becerilerini sergilemek ve test etmek için tasarlandı ve arabaların insan etkileşimi olmadan hareket etmesini sağlamak için otonom sürüş simülasyonlarında uzmanlaşmış süper bilgisayarı Dojo.

Başka bir deyişle, "insan düzeyinde" elleri, çeşitli elektromekanik aktüatörleri ve korkutucu bir kafası olan insansı formdaki otonom bir Tesla arabasına çok benziyor. Tesla Bot, 1.50 m boyunda, 56 kilogram insansı bir robottur. İnsanların acil bir durumda üstesinden gelebilmeleri için maksimum 8 km / s hız ile sınırlıdır ve hafifliğine ve görünümüne rağmen, insanlardan daha güçlü olacak ve tehlikeli veya tekrarlayan görevleri yerine getirmeye yardımcı olacak şekilde tasarlandığını söylüyorlar.

Bazı medya, Musk'ın vaatlerini otonom otomobillerde yerine getirmeye ve yeni projelerle dikkati dağıtmamaya odaklanmasının tercih edilebileceğini söylüyor, ancak PayPal kurucu ortağı eleştirilerden yılmıyor ve yüksek teknoloji projelerini teşvik eden büyük düşünmeye devam ediyor. Öte yandan Musk, EV'leri "tekerlekler üzerinde tamamen duyarlı robotlar" olarak görüyor, öyleyse neden onları insan benzeri bir robota dönüştürmesinler.

Tesla Bot 1.0, genel görevlere yardım etmeye odaklanacak, ancak Musk, sonunda robotun başka bir şey olarak hizmet edebileceğini göz ardı etmedi. "Arkadaşın da olabilir," dedi ve robotun "süper pahalı olmadığını" umduğunu söyledi. Göreceğiz. Bir gün robotik patlaması ve Yapay Zekadaki gelişmeler, bildiğimiz dünyada geri dönüşü olmayan bir noktaya işaret edecek. Musk da bu geleceğin bir parçası olmak istiyor.

Son Haberler