En Çok Satan Katlanabilir Telefon Modelleri Hangileri? Samsung Açık Ara Birinci!

En Çok Satan Katlanabilir Telefon Modelleri Hangileri? Samsung Açık Ara Birinci!
Katlanabilir telefon modelleri, son yıllarda kendine özel bir pazarla dünya gündemine oturdu. Zaman içerisinde pek çok şirket bu pazardan pay almak istese...

Katlanabilir telefon modelleri, son yıllarda kendine özel bir pazarla dünya gündemine oturdu. Zaman içerisinde pek çok şirket bu pazardan pay almak istese de belli başlı şirketler dışında kimsenin esamesi okunmadı. Listede öyle bir üretici var ki görünce çok şaşıracaksınız. Samsung'un açık ara birinci olduğu katlanabilir akıllı telefon pazarında ikinci sırayı kimin aldığı öğrenildi. Samsung'un 2021 modellerine bakacak olursak kalite ve performans kıyaslaması ile neden birinci olduğunu anlayabiliriz. Bunun yanı sıra Google'ın pazardan çekilmesi de önemli bir gelişmeydi. Şimdi ise Samsung'un 2021 yılında pazarda yüzde kaç yer kaplayacağına dair çeşitli tahminler yapılıyor.

Samsung %86 Pazar Payına Ulaşacak

Samsung için iddia edilen pazar payının %86 olduğu belirtildi. Geçen sene %81 olan bu pay, Google'ın çekilme hamlesiyle beraber iyice artacak. Ancak şöyle bir gerçek var ki Samsung'un bu artışı bir noktaya kadar sürecek. Çünkü Google tamamen çekilmek istemiyor. Önümüzdeki sene yeni bir model ile karşımıza çıkabilir. Bunun haricinde diğer üreticiler de katlanabilir telefon pazarında varlığını sürdürmek isteyecektir. Hal böyle olunca Samsung yine büyük satışlara imza atacak ancak pazar payının yüzdesel olarak azalması muhtemel gözüküyor. Listenin ikinci sırasında ise şaşırtıcı bir şirket yer aldı. ABD ve Google tarafından yediği ambargoya rağmen yılmayan bir şirket vardı. Çinli teknoloji devi Huawei ikinci sıradaydı.

Huawei Zirveye Yakın

Huawei, katlanabilir akıllı telefonlarda %10'luk bir pazar payına sahip. Şirketin bu yüzdeye göre ikinci olduğunu açıkça görebiliyoruz. Genel olarak akıllı telefon satışlarında düşüş yaşasa da katlanabilir modellerde varlığını kaybetmiş değil. Adından söz ettirmeye devam eden Huawei'n zamanla işletim sistemini kullanan kullanıcı sayısını artırıp piyasalara sağlam bir şekilde dönüş yapması bekleniyor. Şimdilik Huawei'n yerini alan şirketin Xiaomi olduğunu söyleyebiliriz. Xiaomi, Huawei'n yokluğunu en iyi değerlendire teknoloji şirketleri arasındaydı. Yalnızca Çin'de değil aynı zamanda dünyada da yükselişini sürdürdü.

En Çok Satılan Modeller

En çok satılan katlanabilir telefon modelleri arasında 2021 model Galaxy Z Fold 3 ile Galaxy Z Flip 3 yer alıyor. İkisi de Samsung'a ait ve bu durum şirket açısından büyük avantaj anlamına gelmekte. Önümüzdeki senelerde yeni model katlanabilir telefonlar arasında yine en çok ilgiyi Samsung'a ait telefonların görmesi bekleniyor. Bir yandan da rakip şirketlerin nasıl bir telefon üreteceği merak konusu. Apple ve Xiaomi'nin rekabete girebilecek düzede telefon üreteceği tahmin edildi. Bakalım bu iki şirket Samsung ile Huawei'a karşı neler yapacak?

Son Haberler