En Fazla Siber Saldırıya Uğrayan Şirketler Belli Oldu

En Fazla Siber Saldırıya Uğrayan Şirketler Belli Oldu
Dijital çağın merkezi, silikon vadisindeki yalnızca çağ boyunca yeni fikirler üretmekle kalmayıp aynı zamanda teknolojinin her yıl çalışma biçiminde...

Dijital çağın merkezi, silikon vadisindeki yalnızca çağ boyunca yeni fikirler üretmekle kalmayıp aynı zamanda teknolojinin her yıl çalışma biçiminde devrim yaratan birkaç teknolojik firma etrafında dönüyor. Son on yılda, flip telefonlardan VR cihazlarına ve dijital implantlara kadar elde edilenler övgüye değerdir ve İnsanlar ototronik ile tamir ederken, daha önce bir özgürlük olarak kullanılan ve bir hak olarak garanti edilen özel alanın göz önünde bulundurulması gerekir.

Bu görüş, 2021'in ilk yarısı için Atlas VPN tarafından vurgulanan Telefonica Tech'in Siber Güvenlik Raporu'ndan alınan son raporla desteklenebilir. Rapor ve şirket, yüksek standartları ve dijital şirketlere yönelik bireysel tehditleri analiz etmedeki benzersiz doğruluğu nedeniyle alkışlandı. Sunucu seviyeleri, plaka genelindeki tehditlerin büyük bir şemasına yalnızca raporun güvenilirliğini ekliyor.

Telefonica tarafından analiz edilen 2000 tehdit arasından, bunların yaklaşık bin kadarı en büyük iki firmaya yanıt verenlerdi. Google, yaklaşık 550 saldırıyla öncülük etti ve Microsoft, 432 saldırıyla bunu takip etti ve tüm başarılı saldırıların %50'sini, kullanıcılar için en hassas verilere ve gelişmiş gizlilik endişelerine sahip en büyük kullanıcı veritabanını temsil eden firmalara karşı gerçekleştirdi.

Raporun açıkladığı gibi, bunların hepsi son derece tehlikeli tehditler değildi, ancak bu saldırıların önemli bir kısmı, puanları 10 civarında olan doğası gereği zararlıydı. Bunlar, tüm saldırıların yaklaşık %50'sini oluşturuyor ve en yaygın olarak Google kullanılıyor. Chrome, Gmail ve diğer tüm yan kuruluşlarından oluşan platform, bu saldırıların son birkaç yıldır çok ciddi zararlara yol açabileceğini ve devletler, ülkeler ve bireyler için ciddi sorunlara yol açtığını kanıtlıyor.

Takip eden Microsoft ayrıca milyonlarca kullanıcıdan oluşan bir veritabanına sahiptir ve rapordaki Oracle, Cisco, SAP ve diğer beş şirketle birlikte bu şirketlerin siber güvenliklerini, bilgisayar korsanlarının bu sunuculardaki özel bilgilere erişmesini önlemek için güçlendirmeleri gerekir.

Bununla birlikte, bu tür saldırılara karşı önceden ayarlanmış diziler müdahale edip onları iptal ettiği için Google ve Microsoft tarafından göz ardı edilebilecek bazı düşük seviyeli tehditler vardır, ancak ana caddelerdeki bir yola erişim, bu aynı siber suçluların diğer firmalara saldırı yoluyla saldırmalarına veya saldırmalarına izin verir. Aynı metodoloji milyonlarca ve milyonlarca kayıplara neden olur.

Tüm bölgelerdeki tüm kullanıcılar için mükemmel bir küresel bir yer çok daha güvenli bir dijital dünya için raporun ayrıntıları dikkatle tartılmalı ve buna göre hareket edilmelidir.

Son Haberler