En İyi 10 Dijital Güvenlik Platformu

En İyi 10 Dijital Güvenlik Platformu
Siber suçlar yıllardır artıyor. Ancak pandeminin başlangıcından bu yana patladı. Kötü amaçlı e-postalar gibi bazı dijital saldırı biçimleri, Corona...

Siber suçlar yıllardır artıyor. Ancak pandeminin başlangıcından bu yana patladı. Kötü amaçlı e-postalar gibi bazı dijital saldırı biçimleri, Corona öncesi seviyelere kıyasla %600'ün üzerinde artış gösterdi.

Bilgisayar korsanlarının hem büyük kurumsal veri ihlallerini hem de zayıf bireysel parolaları istismar etmesiyle çevrimiçi kimlik hırsızlığı çok yaygın. Parola güvenliğindeki tek bir hata, son zamanlarda Colonial Pipeline ihlali ile gösterildiği gibi, bir dizi ekonomik sonuçlara neden olabilir.

Özel şahıslar, büyük şirketler kadar bir hedeftir. Ortalama olarak, her 10 saniyede bir, verilerini ödeme talep eden bilgisayar korsanları tarafından şifrelenmiş bulan yeni bir fidye yazılımı kurbanı var.

Tüm bu trendler karşısında asıl soru, kendinizi ve verilerinizi korumak için neler yapabileceğinizdir.

Başlangıç ​​olarak, saldırıya uğrama olasılığını azaltmak için çeşitli stratejiler vardır. Bunlar, sosyal medya ayarlarından kimlik avı dolandırıcılıklarına ayak uydurmaya kadar uzanır.

Kendinizi siber suçlara karşı savunmanın önemli bir unsuru, kapsamlı bir dijital güvenlik platformuna yatırım yapmaktır. Bunlar, bilgisayar korsanlarının hayatını zorlaştırmak için kötü amaçlı yazılım koruması, VPN, güvenlik duvarı ve kimlik hırsızlığı izleme gibi bir dizi araç ve hizmet sunar.

Mevcut dijital güvenlik pazarı geniş ve çeşitli olduğundan, bu makalede sizin için en iyi dijital güvenlik platformlarını bir araya getirdik. Not: Fiyatlandırma bilgileri tanıtım tekliflerini içermez.

1- Aura

Aura, basit bir nedenden dolayı bu sıralamada en üst sırada yer alıyor.

Birincisi, platform sağlam antivirüs ve VPN hizmetleri sunuyor. Ancak platformun gerçek gücü, olası ihlalleri önlemek için yoğun izlemede ve meydana gelmesi durumunda uygulamalı destekte yatmaktadır.

Aura, kişisel bilgilerinizin herhangi bir yere sızdırılıp sızdırılmadığının yanı sıra her türlü çevrimiçi hesabı izleyecektir. Şirket, karanlık ağı taramak ve pasaportunuzun veya sosyal güvenlik numaranızın ele geçirilip geçirilmediğini kontrol etmek için AI algoritmaları kullanıyor.

Ayrıca, Aura'nın algoritmaları, finansal hesaplarınızın yanı sıra üç büyük büro ile kredi puanlarınızı da takip eder. Ayrıca yüksek riskli durumlara özellikle dikkat eder: Ev tapularını devretme, posta adreslerini değiştirme veya sizin adınıza borç alma girişimlerini veya kimliğiniz mahkeme davalarında göründüğünde işaretler. Bunlar normalde kimlik hırsızları için ana saldırı açılarıdır.

Son olarak, daha kötüye giderse ve kimliğiniz çalınırsa, Aura'nın 1 milyon dolarlık kimlik hırsızlığı ve dolandırıcılık sigortası devreye girer. Bu, yasal masrafları karşılamanıza ve diğer artçı şoklarla yüzleşmenize yardımcı olur.

2 - Kaspersky Cloud Security

Sırada Kaspersky, kapsamlı bir platformlar arası dijital güvenlik paketi sunuyor. Aura gibi, gerçek zamanlı antivirüs ve VPN koruması içerir.

Ayrıca Kaspersky'nin bazı paketleri, sahte web sitelerini ve şüpheli e-postaları tespit eden kimlik avı önleme özellikleriyle birlikte gelir. Ayrıca, bazen bir parola yöneticisi, web kamerası koruması ve ayrıca reklam ve içerik engelleyiciler de dahildir.

Kaspersky ayrıca size önemli dosyalarınızın şifreli bir yedeğini saklama seçeneği sunar ve çevrimiçi hesaplarınızın bilinen bir ihlale karışıp karışmadığını düzenli aralıklarla kontrol eder.

3 - Norton 360 with LifeLock

Üçüncü sırada Norton, kapsamlı bir dizi teknik özelliğin yanı sıra bazı olağanüstü kimlik hırsızlığına karşı koruma seçenekleri sunar.

Kaspersky gibi Norton da Windows, macOS, Android ve iOS üzerinde çalışır.

Üç ana koruma alanına odaklanır: cihaz güvenliği, çevrimiçi gizlilik ve kimlik hırsızlığını önleme.

Teknik alanda, sınırsız VPN hizmetleri, kötü amaçlı yazılım koruması, kapsamlı bir güvenlik duvarı ve kimlik avı koruması sunar. Ek olarak, hassas dosyaların çevrimiçi yedeklenmesi için barındırılan depolama ile birlikte gelir.

Çevrimiçi güvenlik açısından Norton, şüpheli sitelerden gelen kötü amaçlı yazılımları engelleme, anonim tarama seçenekleri sunma ve ebeveyn denetimi özellikleri sunma konusunda puan kazanıyor. Ayrıca, çevrimiçi reklamverenlerden gelen trafiği de engelleyebilirsiniz.

Son olarak, Norton, Aura'dan daha düşük bir düzeyde olsa da, bir miktar kimlik hırsızlığı koruması da sağlar. Kimlik hırsızlığına karşı koruma şirketi LifeLock'un satın alınmasından bu yana, kişisel bilgi izleme, kredi izleme ve sizi kimlik tehditlerine karşı uyarma gibi özellikler sunar. Mağdur olursanız, Norton'un bazı planları bir sigorta paketi sağlar ve verilerinizi kurtarmanıza yardımcı olur.

4 - McAfee Total Protection

Sırada McAfee Total Protection var. Antivirüs, Güvenlik Duvarı ve VPN içerir.

Ayrıca, gizli bilgileri güvenli bir şekilde silmek için bir şifre yöneticisinin yanı sıra bir dosya parçalayıcı sunar. Ebeveynler için McAfee, ebeveyn koruma seçenekleri de içerir.

Daha da ileri giderek, riskli siteleri engelleyen güvenli bir tarama ve bir kimlik koruma hizmeti ile birlikte gelir. İkincisi, 10 adede kadar e-posta adresini izlemenize izin verir.

Son olarak, disk alanını ve bant genişliğini boşaltmak için çeşitli PC optimizasyon özelliklerini de içerir.

5 - Bitdefender Total Security

Dördüncü sırada Bitdefender, cihazlarınızı korumak ve performanslarını artırmak için tasarlanmış kapsamlı bir dizi özellik ile öne çıkıyor.

Kötü amaçlı yazılımlara, VPN'ye ve kimlik avına karşı koruma filtrelerine karşı gerçek zamanlı korumanın yanı sıra Bitdefender, fidye yazılımlarına ve gelişmiş saldırılara karşı kendinizi savunmak için gelişmiş yollar da sunar. Örneğin, çok katmanlı fidye yazılımı korumasının yanı sıra “güvenli dosyalar” ve “kurtarma ortamı” özelliği içerir. Bunlar, önemli dosyalarda yetkisiz değişiklik yapılmasını önler ve ciddi tehditler algılanırsa bilgisayarınızı güvenli modda yeniden başlatır.

Bitdefender'ın öne çıkan diğer bazı özellikleri, Wi-Fi güvenlik danışmanı, şifre yöneticisi ve sosyal medya korumasıdır.

Bitdefender'ın teklifini tamamlamak için, cihazlarınızın performansını artırmak için sağlam bir dizi seçenek sunar. Bunlar arasında otomatik pilot, bulut güvenliği taraması ve oyun ve film ayarlarından çalışma ve pil tasarrufu modlarına kadar farklı çalışma modları bulunur.

6 - Avast Ultimate

Ardından, Avast Ultimate kapsamlı teklifinde dört unsuru bir araya getiriyor: Premium Security, SecureLine VPN, Cleanup Premium ve AntiTrack.

Premium Security, virüsler, fidye yazılımları ve casus yazılımlar gibi tehditlere karşı koruma sağlar. Ayrıca, zayıf ev Wi-Fi ayarları gibi güvenlik açıklarını da tanımlar.

SecureLine VPN, çevrimiçi işlemlere güvenle göz atmanıza ve işlemleri gerçekleştirmenize yardımcı olmak için güçlü şifreleme ve yüksek bağlantı hızlarıyla övünebilir.

Cleanup Premium, Bitdefender'ın cihaz güçlendirme özellikleri gibi, cihazlarınızın performansını artırmanıza yardımcı olur. Özellikler, tek tıklamayla bakım ve bloatware kaldırmayı içerir.

Sonunda AntiTrack, adından da anlaşılacağı gibi yapar. Çevrimiçi etkinliği izler ve biri sizi izlemeye çalışırsa kırmızı bayrak atar.

Fiyatlandırma, bir cihaz için yıllık 99,99 ABD dolarından ve 10 cihaz için 119,99 ABD dolarından başlar.

7 - Trend Micro Maximum Security

Bu listeyi oluşturan bir diğer kapsamlı ürün de Trend Micro'nun Maksimum Güvenlik paketidir.

AI algoritmalarına dayalı olarak, fidye ve kötü amaçlı yazılım korumasının yanı sıra çevrimiçi dolandırıcılık ve kimlik avı e-postalarına karşı koruma sağlar.

Ek olarak, sosyal medya gizlilik koruması, çocuk çevrimiçi güvenlik ayarları ve bir şifre yöneticisi ile birlikte gelir. VPN de dahildir.

Kimlik hırsızlığına karşı koruma açısından Trend Micro, kişisel ve hassas bilgiler için karanlık web taraması sunar.

8 - Avira Prime

Avira Prime, Avast Ultimate ile benzer bir temelde çalışır. Antivirüs koruması, VPN ve güvenli tarama sunar. Ayrıca bir şifre yöneticisi, kapsamlı gizlilik ayarları optimizasyonu ve bir PC temizleyici özelliği ile birlikte gelir.

Kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir şey, bazı özelliklerin yalnızca belirli işletim sistemlerinde mevcut olmasıdır. İstenmeyen uygulamaları kaldırmak için kaldırıcı, örneğin, yalnızca Mac'e özgü bir özelliktir; ağ koruması ise Android'de kullanılabilir ancak iOS'ta mevcut değildir.

9 - VIPRE Ultimate Security

Dokuzuncu sırada, VIPRE'nin Ultimate Security Bundle'ı, güçlü bir VPN, web kameranıza ve mikrofonunuza erişimi de engelleyen bir gizlilik kalkanı ve bir karanlık web tarayıcısı ile övünebilir. Daha da ileri giderek, bir güvenlik duvarı ve e-posta güvenlik taramalarından oluşur.

10 - Sparta Antivirus

Sparta Antivirus, son olarak, kapsamlı kötü amaçlı yazılım koruması sunar. Gerçek zamanlı gelişmiş tehdit algılama ile birlikte gelir ve kötü amaçlı yazılımları, fidye yazılımları ve casus yazılımları işaretleyebilir, içerebilir ve etkisiz hale getirebilir. Ayrıca, virüslere karşı indirilenlerin ve yürütülebilir dosyaların gerçek zamanlı olarak taranmasını gerçekleştirir. Ayrıca, agresif reklam yazılımlarını engelleyebilir ve kimlik avı veya sızdırılmış siteleri engelleyebilirsiniz.

Son Haberler