Epic, Houseparty Görüntülü Sohbet Uygulamasını Kapatıyor

Epic, Houseparty Görüntülü Sohbet Uygulamasını Kapatıyor
Houseparty'nin görüntülü sohbeti, pandeminin ilk günlerinde popüler bir seçim olabilir, ancak bu, sahibi Epic Games'in pek beğenisini kazanmadı. Houseparty,...

Houseparty'nin görüntülü sohbeti, pandeminin ilk günlerinde popüler bir seçim olabilir, ancak bu, sahibi Epic Games'in pek beğenisini kazanmadı. Houseparty, uygulamasını Ekim ayında kapatıyor. Geliştiriciler, Fortnite'ın Houseparty entegrasyonunun aynı anda ortadan kalkacağını söyledi. Uygulama zaten mağazalardan kayboldu.

Ekip, hareketi bir odak meselesi olarak açıkladı. Houseparty, yaratıcılara göre Epic Games oyunlarında metaverse düzeyinde faydalı olacak "anlamlı ve otantik" yeni sosyalleşme özellikleri geliştiriyor. Şirket, bundan sonra ne olacağına dair herhangi bir ipucu vermedi.

Biraz garip bir karar. Epic, Houseparty'i 2019'da satın aldı ve COVID-19 pandemisi birçok insanı çevrimiçi sosyalleşmeye zorladığında uygulama 2020'de ortaya çıktı. Sensor Tower, yalnızca Mart 2020'de 17 milyondan fazla indirme yapıldığını söyledi. Fortnite bağlantısı ayrıca genç kalabalığa favori bir oyunda takılmanın bir yolunu verdi. Pandemi (umarım) azalırken, Epic, Houseparty'i zirveye yakın bir yerde etkili bir şekilde kesiyor.

Bununla birlikte, meta veri deposuna doğru olan bu kaymayı görmezden gelmek zor olabilir. Epic, Fortnite'ı giderek pop yıldızı konserleri, sanal müzeler ve Party Royale gibi rekabetçi olmayan modlar arasında bir sosyal alana dönüştürdü. Epic bu alana ne kadar fazla iş ayırırsa, her zaman hazır olmayan kullanıcıları son bir ayakta kalan yoğun savaşlara çekme şansı o kadar yüksek olur.

Son Haberler