Erişim ve Ek Kazanç Elde Etmek İçin Hackerlar Tarafından Tekrar Tekrar Hedeflenen Şirketler

Erişim ve Ek Kazanç Elde Etmek İçin Hackerlar Tarafından Tekrar Tekrar Hedeflenen Şirketler
Dünya dijitale dönerken, herkesin bir web sitesine sahip olma ve kullanıcı deneyimini dijitale dönüştürme fikrine katılma planları olması şaşırtıcı...

Dünya dijitale dönerken, herkesin bir web sitesine sahip olma ve kullanıcı deneyimini dijitale dönüştürme fikrine katılma planları olması şaşırtıcı değildi. Dünya karantina altındayken, sadece mevcut firmalar internet üzerinden iletişime geçmekle kalmadı, aynı zamanda yalnızca World Wide Web üzerinden çalışan yeni firmalar da ortaya çıktı. Bununla birlikte, bu şirketlerin ve işletmelerin farkında olmadığı şey, küresel ağın karanlık yönü ve dolandırıcılar ve dolandırıcılar için dijitalleşmenin ne kadarının daha fazla erişime ve iğrenç suçlarını işlerken daha az maruz kalmalarına neden olacağıydı. Bilgisayar korsanlarının en güvenli güvenlik duvarlarından bile kolayca geçmesiyle, çevrimiçi olurken gizliliğimizin güvenli olup olmadığı ve internet üzerinden değiş tokuş edilen bilgiler yalnızca demografik verileri değil finansal ve hassas bilgileri de içerdiğinden özel bilgilerimizin ne ölçüde kötüye kullanılabileceği soruları gündeme geldi. istismar edilebilir, şantaj yapılabilir ve kötü amaçlar için kullanılabilir. Ancak sağduyu, bir saldırının tek seferlik bir şey olduğunu ve buna karşı başlatılan menkul kıymetlerin önlenebileceğini belirttiği gibi, tutmuyor gibi görünüyor.

Bu kanıt, şirketlerin tekrar tekrar aynı bilgisayar korsanlığı yöntemiyle hedef alındığını ve şirketlerin %50'sinden fazlasının en az iki kez buna kapıldığını belirten yeni bir çalışmayla destekleniyor. Bu saldırılar için en trajik bölge İngiltere oldu. Bununla birlikte, anketörleri birden fazla saldırıyla karşı karşıya kalan şirketlerden daha fazla şaşırtan şey, şaşırtıcı bir şekilde %61'lik bir kesimin gelecekte benzer tehditleri azaltacak önlemler almayı umursamaması ve geçmesine izin vermesi. Bu, bu şirketlere sürekli saldırılara ve zaman zaman ciddi mali kayıplara yol açtı.

Rakamlar, Ponemon Enstitüsü tarafından 2021'de yayınlanan The State of Threat Hunting and the Role of the Analyst adlı ve yalnızca saldırıların değil, aynı zamanda dünya genelinde bu saldırıların ciddiyetinin ayrıntılı bir açıklamasını da içeren bir ankete dayanmaktadır. Yanı sıra, şirketler tarafından bunlarla başa çıkmak için alınan önlemler çok az. Ankete tüm bölgelerden yaklaşık 1200 bilgi teknolojisi şirketi ve siber güvenlik firması dahil edildi.

Bu şirketlerin çoğu kendilerine karşı yalnızca düşük seviyeli güvenlik tehditleri bildirirken, bu kadar düşük seviyeli bilgisayar korsanlarının siber güvenliklerini kırabilmeleri şaşırtıcıdır, bu da gelişmiş bilgisayar korsanlarına karşı büyük sorunlara neden olabilir ve zararlı olabilir. Birçok firma bunu fark edememiş ve bunun tuzağına düşmüştür. Personel eksikliği ile birleştiğinde, bunun birkaç düzeyde zahmetli olduğu kanıtlanmıştır, ancak verimli ve organize şirketler ve siber güvenlik ekipleriyle çalışmak sorunu bir kez ve herkes için engelleyebilir.

Son Haberler