Facebook, Ana Platformu ve Instagram İçin Mavi Tik Doğrulama Süreci İçin Yeni Kuralları Yayınladı

Facebook, Ana Platformu ve Instagram İçin Mavi Tik Doğrulama Süreci İçin Yeni Kuralları Yayınladı
Mavi tik doğrulama statüsü aldıktan sonra sosyal medya platformlarında güvenilirliği artırdığı ve takipçi sayısını artırmaya yardımcı olduğu için...

Mavi tik doğrulama statüsü aldıktan sonra sosyal medya platformlarında güvenilirliği artırdığı ve takipçi sayısını artırmaya yardımcı olduğu için pek çok faydası bulunmaktadır. Son zamanlarda Twitter, platformunda doğrulama için en son süreci yayınladı. Facebook ayrıca platformunda ve sahip olduğu Instagram uygulamasında doğrulanmak için en son genel bakışı yayınladı. Bu yönergeler, gerekli gereksinimleri, doğrulama sürecini gösterecek ve ayrıca, mavi tik işareti için tam olarak kimin uygun olduğu konusunda halkı yönlendirecektir.

Platform, halkın gerçekten aramak istedikleri bu tür hesapları takip etmesine yardımcı olduğu için bu doğrulama işaretinin anlamını da açıkladı. İnsanlar, bu tür hesapları güvenilir ve ünlü buldukları için, profili kontrol etme veya mavi tik doğrulama işaretine sahip hesapları takip etme olasılıkları daha yüksektir. Ancak mavi tik sembolü, platformdan bir onay değildir. Birçok kişi platformun bu tür hesapları desteklediğini düşündüğünden, Twitter bu kimlik doğrulama işareti nedeniyle önceki yıl birçok sorunla karşı karşıya kaldı. Bu nedenle Twitter kısa süre önce bu mavi tik işaretinin tam olarak ne anlama geldiğini gösteren prosedürleri yeniden yayınladı.

Facebook ve onun sahibi olduğu Instagram'da bu markanın uygunluğunu bilmek isteyen kişi ve işletmeler için, bu platformlarda gerçek bir kişi veya kayıtlı bir işletme hesabına sahip olmaları gerekir. Hesapları münhasır varlığını göstermelidir, seçkin varlıklar da niteliklidir. Platform ayrıca bir işletmenin veya bireyin yalnızca tek bir hesabını doğruladığını söylüyor, ancak belirli dillerdeki hesaplar için muafiyetler var. Doğrulama statüsü için başvuran hesapların kişisel biyografisi, profil fotoğrafı ve en az 1 gönderi ile herkese açık olması gerekmektedir. Hesap, tanınmış ve son derece aranan bir profil olarak kendini göstermelidir.

Herhangi biri bir etkileyiciyse veya güçlü bir medya katılımına sahipse, buradaki yarışmacı, gereksinimleri kimin karşılayıp kimin karşılamadığı konusundaki belirsizliğin bir kısmını ortadan kaldırır. Bu kadar çok izleyiciniz olup olmaması önemli değil, medya kişisi veya kuruluşu olmalısınız ve mavi tik için verilen bilgilere göre platformun değerlendirme ekibi karar verecektir. Facebook ayrıca, yalnızca birkaç haber kaynağında vurgulanan hesapları dikkate aldığını açıkladı. Ancak, finanse edilen ve reklam içeriklerini haber kaynağı kategorisinde sınıflandırmaz.

Platform ayrıca, mavi tik işaretine uygun olan işletmelere veya bireysel hesaplara, gönderilerinin platformun algoritması tarafından tercih edilmeyeceğini ve ayrıca daha fazla erişim sağlamayacağını da onayladı. Doğrulanmış bazı kişi veya işletmelerin, içeriklerinin etkileşimi nedeniyle insanların dikkatini çektiğine ve diğer uygulama ve platformlarda da daha fazla öne çıktığına şüphe yoktur, ancak Facebook ve Instagram, sıralamada bu tür hesaplara asla öncelik vermez. Unutulmamalıdır ki, mavi tik hesaplar isim değiştiremezler ve bu kimlik doğrulamasını diğer hesaplara da devredemezler. Her sosyal medya platformu, mavi onay işareti almak için çok sayıda başvuru alır ve uygunluk için bazı güçlü gereksinimler olmalıdır.

Son Haberler