Facebook, Çocuklara Yönelik Yanlış Aşı Bilgilerine Daha Sıkı Kısıtlamalar Getiriyor

Facebook, Çocuklara Yönelik Yanlış Aşı Bilgilerine Daha Sıkı Kısıtlamalar Getiriyor
Engadget haberine göre, Facebook'un yepyeni kimliği Meta, çocuklara yönelik aşı yanlış bilgilendirmesi için daha katı politikalar başlattığını duyurdu....

Engadget haberine göre, Facebook'un yepyeni kimliği Meta, çocuklara yönelik aşı yanlış bilgilendirmesi için daha katı politikalar başlattığını duyurdu. Platform daha önce 2020'nin sonlarında COVID-19 aşısı ile ilgili yanlış bilgilendirmeye kısıtlamalar getirdi, ancak çocuklara özel politikalara sahip değildi.

Meta, yeni bir blog yazısında, çocuklar ve COVID-19 aşısıyla ilgili zararlı içeriği kaldırmak için Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile ortaklık yaptığını söylüyor. Bu, COVID-19 aşısının güvenli olmadığını, test edilmediğini veya çocuklar için etkisiz olduğunu ima eden tüm gönderileri içerir. Ek olarak Meta, aşının çocuklar için onaylandığına dair İngilizce ve İspanyolca olarak besleme içi hatırlatıcılar sağlayacak ve ayrıca nerede bulunabileceği hakkında bilgi verecek.Meta, pandeminin başlangıcından bu yana hem Facebook hem de Instagram'dan toplam 20 milyon adet COVID-19 ve aşı yanlış bilgisinin kaldırıldığını belirtiyor. Bu rakamlar, Facebook'tan sızdırılan dahili belgelerden gördüklerimizle çelişiyor - Facebook Belgeleri, platformun COVID-19 aşısıyla ilgili yanlış bilgiler için ne kadar hazırlıksız olduğunu açıkça ortaya koydu. Facebook daha hazırlıklı olsaydı, pandeminin başlarında hem çocuklar hem de yetişkinler için yanlış bilgilerle mücadele etmek için kampanyalar başlatabilir ve bunun sonucunda muhtemelen daha fazla yanlış içeriği kaldırabilirdi.

Son Haberler