Facebook, Haberler Platformunda 'Sizin İçin' ve 'Keşfet' Sekmesi Üzerinde Çalışıyor

Facebook, Haberler Platformunda 'Sizin İçin' ve 'Keşfet' Sekmesi Üzerinde Çalışıyor
Facebook, insanların aileleri ve arkadaşları ile bağlantı kurabilecekleri, fotoğraf ve videolarını paylaşabilecekleri ve en önemlisi haberlerini aynı...

Facebook, insanların aileleri ve arkadaşları ile bağlantı kurabilecekleri, fotoğraf ve videolarını paylaşabilecekleri ve en önemlisi haberlerini aynı platformda alabilecekleri dünyanın en büyük sosyal medya platformudur. Pandemi durumu sırasında, insanlar evde kalmak zorundayken. TV'ler ve sosyal uygulamalar yerine Facebook'ta haberleri okuma olasılıkları yüksekti, bu nedenle platform, özgün ve kullanıcıları için alakalı haberler getirmeye çalışıyor. Son zamanlarda, bir sosyal medya uygulaması araştırmacısı olan Matt Navarra, Facebook'un platformundaki Haberler bölümü için “Sizin İçin” ve “Keşfet” olmak üzere iki sekme üzerinde çalıştığını tweetledi.

Matt Navarra, Facebook'un Haberler bölümünde bu sekmelerin nasıl görüneceğini göstermek için iki ekran görüntüsü yayınladı. Platform, kullanıcıları için Haber akışı kategorilerini dilimliyor gibi görünüyor, örneğin, ülkeniz, şehriniz veya bölgenizle ilgiliyse haberleri Sizin İçin sekmesinde gösterecek, böylece daha fazla endişe duyabilirsiniz. o haber. Bu sekme, yalnızca yerel haberleri veya daha çok daldıkları kategorileri okumak isteyenler için faydalı olacaktır. Platform, daha önce en alakalı, en yeni gibi farklı seçenekler içerdiğinden haber bölümünü iyileştirmenin farklı yollarını arıyor.

Ancak, Keşfet sekmesinde, insanlar daha fazla haber kategorisi okumakla ilgileniyorlarsa, spor, İş, hava durumu ve dünya çapındaki haberler gibi çeşitli kapsamlardaki haberleri keşfedebilecekler. Artık insanlar, çeşitli haber türlerini okumaya daha meraklılarsa, platformda haber arayabilirler. Navarra, bu sekmeli yayınların geniş kullanılabilirliğinin tam tarihini sayfasında açıklamadı, ancak geliştirme aşamasını geçtikten kısa bir süre sonra Haberler bölümüne dahil edileceği umulmaktadır.

Platform, kullanıcıları için düzenli bir haber kaynağı olarak öne çıktığı için artık Haber Kaynağına daha fazla odaklanıyor. Pew Araştırma Merkezi'nin raporuna göre, yalnızca ABD'deki insanların yüzde 36'sı Facebook'ta günlük haber okuduklarını söylüyor, bu da kullanıcıların katılımı için önemli bir kaynak olabileceğinden haber bölümünün platform için önemini gösteriyor.

Son Haberler