Facebook Messenger, Kullanım Şekillerini Değiştirecek Yeni Özellikleri Test Ediyor

Facebook Messenger, Kullanım Şekillerini Değiştirecek Yeni Özellikleri Test Ediyor
Güncellemeler tüm uygulamaların ayrılmaz bir parçasıdır ve onlarsız teknoloji ile gelişemezler ve diğer uygulamalarla rekabet edemezler. Bu nedenle, bunu...

Güncellemeler tüm uygulamaların ayrılmaz bir parçasıdır ve onlarsız teknoloji ile gelişemezler ve diğer uygulamalarla rekabet edemezler. Bu nedenle, bunu akılda tutmak, tüm sosyal medya uygulamaları büyük güncellemeler ve bazı büyük değişiklikler getirir.

Bu hafta Facebook Messenger da bazı değişiklikler ve güncellemeler getirdi. WhatsApp, Messenger, Instagram vb. gibi bir dizi uygulamanın Facebook şirketi tarafından satın alındığını biliyoruz. Dolayısıyla tüm bunlar aynı isim altındayken, Facebook herkese adalet vermeye çalışıyor. Messenger ve WhatsApp'ın her ikisi de sohbet uygulamalarıdır ve WhatsApp, senkronize cihazlar da dahil olmak üzere tüm medya türleri için uçtan uca şifrelemeye sahipken, Messenger yapmadı.

Ancak, bu şimdi değişmek üzere Alessandro Paluzzi, Twitter hesabına Messenger'ın birden fazla cihazdaki Senkronize edilmiş mesajlar için uçtan uca şifreleme güncellemesini gösteren bir ekran görüntüsünü yayınladı. Bu, sohbetlerin yalnızca WhatsApp'ta güvence altına alınmadığı, aynı zamanda Facebook Messenger'daki genel merkezin veya başka herhangi bir üçüncü tarafın da sohbet verilerini alamayacağı anlamına gelir.

Bu özelliğin dünya çapında ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor, ancak emin olduğumuz şey, lansmanın bunun için çok yakın olduğu.

Bunun dışında, Messenger on Desktop artık kullanıcılara konuşmayı sabitlemeleri için bir seçenek sunuyor. Belirli bir sohbeti masaüstü sürümüne sabitlemek, onu hemen yeni bir 'Sabitlenmiş' kategorisi altında sohbet kutusunun en üstüne getirirken, kalan sohbetler, konuşma zamanına göre altındaki son kategoride kalacaktır.

Bu özellik, kullanıcılara, her gün sohbet etme olasılığı en yüksek olanları veya önemli olanları kutunun üstünde tutma seçeneği sunacak, böylece onları bulmak için kaydırmak zorunda kalmayacaklar.

Son olarak Messenger, Android telefonlarda, iPhone'larda ve Masaüstü sürümlerinde sohbet başlığı seçeneği varken bu erişilebilirliğe sahip değildi. Ancak, artık sohbet başlığı seçeneği de sunulacak olan masaüstü kullanıcıları için işler değişiyor. Bu şekilde kullanıcılar, yanıt vermek için sekmeleri sürekli değiştirmek zorunda kaldıkları zamana kıyasla, aynı anda farklı sekmelerde başka işler yaparken bilgisayarları aracılığıyla konuşmaları sürdürebilirler.

Messenger'daki tüm güncellemeler gerçekten harika görünüyor ve ne zaman küresel olarak herkese ulaşacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Son Haberler