Facebook Reality Labs, Oculus Yazılımına Artırılmış Gerçeklik Yüzü Sunuyor

Facebook Reality Labs, Oculus Yazılımına Artırılmış Gerçeklik Yüzü Sunuyor
Facebook Reality Labs'ın (FRL) baş bilimcisi Michael Abrash, son güncellemeyi ve nasıl saçma bir fikir gibi göründüğünü açıkladı ve bunu en iyi ihtimalle...

Facebook Reality Labs'ın (FRL) baş bilimcisi Michael Abrash, son güncellemeyi ve nasıl saçma bir fikir gibi göründüğünü açıkladı ve bunu en iyi ihtimalle bir yenilik olarak nitelendirdi. Bunun, araştırmacılara neyi veya nasıl yapacaklarını söylemediğini bildirdiği için, bunun kalkınmada sadece zorunlu bir adım olduğunu ekleyerek çatışmadan kaçındı. Araştırmacılarının yeteneklerine inanıyor ve araştırmacılara olan bu inancın ve özgürlüğün devrim niteliğinde teknoloji için bir basamak olacağını belirtiyor.

Abrash'ın güncellemeyle ilgili bu yorumları, FRL'nin kullanıcının kulaklık takarken dışarıdaki dünyayı görmesini sağlayan son ters geçişli VR sistemindeydi. Ayrıca, dışarıdaki dünyanın kullanıcının VR setinin arkasındaki yüzünü görmesine izin vererek tam tersi olarak da hizmet eder. Bu teknolojinin gelişimi, kullanıcı artırılmış gerçeklik dünyasının sınırlarının dışına çıktığında, sistemin başlatacağı ve kullanıcıların çevrelerindeki her şeyi görmelerine izin vereceği temelinde sunar. Bu, VR kulaklığının dış yüzeyindeki kameraların yardımıyla yapılacaktı.

Bu, çalışırken inanılmaz bir başarı gibi görünse de, kullanıcının gözlerini ve tepkisini gören dünya hala işin altında ve kulaklığın arkasındaki kişi göz teması kuruyorsa, dışarıdaki gözler bile görmezse karşılaşmalarda utanç verici olurdu. yazılım, kulaklığın dış yüzeyine takılı ikinci bir ekranda kulaklığın arkasının görüntüsünü artırarak çalışır. Ancak Abrash'ın dediği gibi bu fikir sadece bir yenilik.

Matsuda tarafından yönetilen güncelleme programı, yeni kulaklığı bu ürünün tanıtılacağı, test edileceği ve FRL'nin girişi olarak sunacağı SIGGRAPH konferansından önce piyasaya sürdü. Gözleri sunma ve gerçeği yakalama sorunu, yazılımın alıcı tarafında hareketli gözler sunularak çözüldü. Dünya, kulaklığın arkasındaki bireylerin neredeyse gerçek gözlerini görebiliyordu. Bununla birlikte, yeni geliştirmenin verimliliği ve etkinliği, bunlara daha uygun olması için henüz beta ve yüz yüze testlerden geçmedi. Ortaya çıkan cihaz, gözlerinizi büyüten çok büyük gözlüklere benzeyen sekizgen bir çerçeveye benziyor.

Facebook sözcüsü, bunun şirketten beklenen olağanüstü bir başarı olmadığı konusunda hemfikirdi. HTC, kulaklıkları için yüz izlemeyi zaten kullanıyor. Bunun dışında Facebook, Işık Alanı Ekranları ve bu belirsiz zamanlarda sosyal etkileşimleri daha iyi hale getirme yetenekleri için aktif olarak çalışıyor.

Son Haberler