Facebook, Sesli ve Görüntülü Aramaları Ana Uygulamasına Geri Getirecek

Facebook, Sesli ve Görüntülü Aramaları Ana Uygulamasına Geri Getirecek
Facebook yaptığı açıklamada, sosyal ağın iletişim özelliklerini iki ayrı uygulamaya böldükten sonra sesli ve görüntülü aramaları ana uygulamasına...

Facebook yaptığı açıklamada, sosyal ağın iletişim özelliklerini iki ayrı uygulamaya böldükten sonra sesli ve görüntülü aramaları ana uygulamasına geri getireceğini duyurdu. Değişiklik "sadece bir test" olarak kabul edilir ve zaten küçük bir kullanıcı grubu tarafından görülebilir.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, Mark Zuckerberg'in şirketi geri adım atmaya karar verdi ve bir kez daha Facebook uygulamasına iletişim özellikleri ekleyecek.

Birkaç yıl önce kullanıcılar, sosyal ağın ana uygulaması aracılığıyla diğer Facebook kullanıcılarına mesaj gönderebiliyordu. Ancak şirket, 2014 yılında Messenger platformunun bağımsız bir uygulama haline geleceğini duyurdu. O zamanlar Facebook, Messenger'ın daha fazla özellik elde etmek için kendi uygulamasına sahip olması gerektiğini iddia etti ve gerçekten de Messenger uygulaması o zamandan beri önemli ölçüde büyüdü.

Messenger, bağımsız bir uygulamadan daha geniş bir hizmete dönüşüyor Facebook Inc., 2014'te Messenger'ı ayrı bir uygulama olarak kapattıktan sonra iletişim özelliklerine ince ayar yapmaya yönelik en son girişim olan amiral gemisi sosyal ağ hizmetine sesli ve görüntülü arama getiriyor.

Sesli ve görüntülü aramalar Facebook uygulamasına geri dönüyor olsa da, metin sohbeti şimdilik yalnızca Messenger uygulamasında kullanılabilir durumda kalmalıdır. Bu ayın başlarında Facebook, Messenger'da sesli ve görüntülü aramalar için uçtan uca şifrelemeyi zaten duyurmuştu. Uygulama ayrıca yakın zamanda QR Kodu ve ödeme bağlantıları desteği ile güncellendi.

Messenger Ürün Direktörü Connor Hayes'e göre, Facebook'un uygulamasındaki yeni iletişim özellikleri şimdi ABD'deki birkaç seçkin kullanıcıya sunuluyor. Daha fazla kullanıcıya veya bölgeye genişleme konusunda hiçbir kelime yok.

Son Haberler