Facebook ve Ray-Ban Ortak Akıllı Gözlük Projesi Tanıtılıyor!

Facebook ve Ray-Ban Ortak Akıllı Gözlük Projesi Tanıtılıyor!
Akıllı gözlükle ilgili son zamanlarda ciddi çalışmalar yürüten iki şirket Ray-Ban ve Facebook, mutlu sona çok yaklaştılar. İki şirket de yaptığı...

Akıllı gözlükle ilgili son zamanlarda ciddi çalışmalar yürüten iki şirket Ray-Ban ve Facebook, mutlu sona çok yaklaştılar. İki şirket de yaptığı çalışmalar neticesinde önemli bir kazanım elde edecek. Teknik detayları merak edilen ürünle ilgili her şey açıklığa kavuşacak. Peki Mark Zuckerberg'ün de bizzat takipçisi olduğu akıllı gözlüğün özellikleri nelerdir? Akıllı gözlük tanıtımının ne zaman yapılacağı da merak ediliyor. Söz konusu gelişmelere ilişkin akıllı gözlüğün büyük bir fark yaratacağı ve talep oluşturacağı düşünülmekte.

Akıllı Gözlük Tanıtımı Eylül'de!

Akıllı gözlüğün 9 Eylül'de tanıtılacağı açıklandı. Ray-Ban ve Facebook'un ortak sunum yapması bekleniyor. Belki de Mark Zuckerberg sahneye çıkacak ve heyecanla beklenen ürünü tanıtacak. Gözlükte bulunması beklenen kamera sayesinde pek çok işlem gözlük aracılığıyla yapılabilir. Yıllardır beklenen bu teknoloji artık sonuca ulaşacak gibi gözüküyor. Zamanında ismi Google ile anılan bu tarz akıllı gözlükler şimdi de Facebook Ray-Ban ortak yapımıyla anılmaya başlandı.

Facebook Akıllı Gözlük Özellikleri

Donanımının bizzat Facebook tarafından geliştirildiği düşünülen akıllı gözlük, birbirinden güzel özelliklerle karşımıza çıkıyor. Gözlüğün içerisindeki kamera ile çeşitli gerçekçi görüntüler bizleri bekliyor olacak. Bu sayede gözlük varken bile işlem yapabileceğiz. Sistemle ilgili detay paylaşılmamış olsa dahi tahmin edilen özellikler bu şekilde. Gerçekçilik etkisi yaratacak gözlüğün kullanımı nasıl olacak merak ediliyor.

Zuckerberg Video Paylaştı!

Zuckerberg'ün akıllı gözlük ile olan videosu da ses getirmişti. Suya dayanıklılığı yüksek olan akıllı gözlüğün kullanımı oldukça pratik. Ancak şirket, çeşitli özellikleri duyurmanın yanı sıra yalnızca bu tarz videolarla mevcut kitleyi heyecanlandırmanın ötesine geçmiyor. 9 Eylül'de yapılacak tanıtımla beraber detaylar ortaya çıkacak. Yarına kadar beklemek zorundayız. Facebook ve Ray-Ban'ın ses getirecek projesinde gözlük fiyatı ne kadar olacak bilinmiyor. Performansına göre yüksek bir fiyat biçilebilir. Böylelikle akıllı gözlükle ilgili yeni bir pazar da ortaya çıkabilir. Şimdilik bu pazar resmi olarak yok ancak önümüzdeki yıl diğer teknoloji şirketlerinin katılımıyla ürün satışları milyonlara ulaşırsa hiç şaşırmayın.

Gerçekliği Artırılmış Gözlük Olacak!

Gerçekliği artırılmış özelliği sayesinde gözlük kullanımının oyunlardakinden biraz daha farklı olması bekleniyor. Oyun oynamak için değil de daha çok günlük hayatta daha pratik işlemler yapılması için kullanılacak. Tüm bu gelişmelerden sonra tanıtımda her şey öğrenilecek.

Son Haberler