Film Endüstrisi, VPN'leri Korsanlıktan Sorumlu Tutmaya Çalışıyor

Film Endüstrisi, VPN'leri Korsanlıktan Sorumlu Tutmaya Çalışıyor
Korsanlık, internet çağında oldukça yaygın olan bir şeydir ve insanların en sevdikleri filmleri ve TV şovlarını yasal bir kaynaktan satın almak yerine...

Korsanlık, internet çağında oldukça yaygın olan bir şeydir ve insanların en sevdikleri filmleri ve TV şovlarını yasal bir kaynaktan satın almak yerine torrentleri indirmeleri giderek yaygınlaşmaktadır. Bu, film yapım endüstrisinin zaman içinde oldukça fazla para kaybetmeye başladığı bir durumla sonuçlandı; bu, zaman geçtikçe giderek daha önemli bir sorun haline gelen bir şey.

Genel olarak torrent indirebileceğiniz sitelere erişilemez, ancak bazı insanlar istedikleri zaman onlara erişme şansı elde etmelerini sağlamak amacıyla VPN'leri kullanırlar. Şu anda meydana gelen sorun için suçlayacak birini arayan büyük isim film şirketleri, bu şirketlerin ilk etapta insanların torrentlere erişmesine izin vermekten sorumlu sayılabilmesi nedeniyle bu konuda VPN şirketlerini hedef alıyor gibi görünüyor.

Bir TF raporuna göre bu büyük film şirketleri, SurfShark ve ZenMate dahil olmak üzere bir dizi önde gelen VPN sağlayıcısına dava açtı. Bu medya şirketlerinin VPN'lerle ilgili bir başka sorunu da, insanların görebileceği içeriğe yerleştirilmiş olabilecek herhangi bir coğrafi kısıtlamanın kolaylıkla atlanabilmesi için, bu medya kuruluşlarının belirli içerik oluşturmasını zorlaştıran bir şey yapmalarıdır.

Medya şirketleri, sonunda ürettikleri içeriğe çok para harcıyorlar, bu yüzden onu olabildiğince karlı hale getirmenin bir yolunu bulmak isteyebilecekleri çok mantıklı. İdeal olarak, içeriklerini kimin ve hangi biçimde görebileceğini kontrol edebilmeleri gerekir, ancak bazıları bu davaların biraz gergin olduğunu ve herhangi bir ilgili taraf için olumlu bir şeyle sonuçlanmayabileceğini söyleyebilir.

Son Haberler