Firefox 3 Yılda Neredeyse 50 Milyon Kullanıcı Kaybetti

Firefox 3 Yılda Neredeyse 50 Milyon Kullanıcı Kaybetti
Firefox endişe verici bir oranda kullanıcı kaybediyor ve Google'ın hakimiyetine web'de gezinmede alternatiflere ihtiyaç duyan tüm teknoloji endüstrisi için...

Firefox endişe verici bir oranda kullanıcı kaybediyor ve Google'ın hakimiyetine web'de gezinmede alternatiflere ihtiyaç duyan tüm teknoloji endüstrisi için ciddi bir sorun.

Haber yeni değil ve uzun süredir konuşuyoruz. En son birkaç hafta önce muylinux'taki meslektaşlarımız 2021'de şimdiye kadarki %12'lik pazar payı kaybını vurgularken ve kullanıcı kaybının son derece gerekli bir projeyi tehlikeye atıp atmadığını merak ettiğinde.

Bu veriler, Chrome için Google tarafından desteklenen tarayıcı kullanıcı aracısının iletimindeki değişikliklerle analiz modeli sorgulanan StatCounter'dan geldiyse, artık Firefox Public Data Report'tan geldikleri için tamamen güvenilir başkalarını alıyoruz. Bu istatistiklere göre aktif kullanıcı sayısı (aylık) 2018 sonunda yaklaşık 244 milyondu. 2021'in ikinci çeyreğinde 198 milyon kullanıcıya ulaştı. Kısa zamanda büyük kayıp.

Ağlar Ağı'nın Mozilla gibi mahremiyet ve ücretsiz İnternet üzerine bahis yapan ve harikalar arasında tek açık kaynaklı web tarayıcısına sahip kar amacı gütmeyen kuruluşlara ihtiyacı var. Çok sayıda İnternet hizmetine, devasa e-ticaret pazarına, aramaya ve muhteşem çevrimiçi reklam işine erişmek için önemli bir uygulama türü.

Mahremiyet odaklı araçların son zamanlarda etkileyici bir patlama yaşadığı göz önüne alındığında kitlesel gözetim programları bilinir hale geldikten ve reklam endüstrisi büyük suçlular olarak tüm kırmızı çizgileri aştıktan sonra, dijital çağın bu sağından, bunu yapmak zor görünüyor.

Son Haberler