Firefox 91, Çeşitli Hesaplar İçin Windows Çoklu Oturum Açma Özelliğini Sunuyor

Firefox 91, Çeşitli Hesaplar İçin Windows Çoklu Oturum Açma Özelliğini Sunuyor
Mozilla, Firefox 91'i bugün resmi olarak başlattı ve yeni kullanıcılar için indirme veya mevcut kullanıcılar için yükseltme olarak kullanılabilir hale...

Mozilla, Firefox 91'i bugün resmi olarak başlattı ve yeni kullanıcılar için indirme veya mevcut kullanıcılar için yükseltme olarak kullanılabilir hale getirdi. Microsoft, iş ve okul hesaplarında oturum açmak için Windows çoklu oturum açma (SSO) desteği ve gizli veri sızıntılarına karşı çalışmasını sağlamak için Toplam Çerez Koruması'nda yerleşik mantıkta iyileştirmeler dahil olmak üzere birçok yeni özellik getiriyor.

Windows SSO desteğiyle ilgili olarak, Firefox 91, sizi herhangi bir Microsoft web sitesinde veya okul ve iş portalında otomatik olarak oturum açmak için Windows 10'a bağlı tüm hesapları kullanır. Bu siteleri sık sık kullanıyorsanız, yeni özellik size biraz zaman kazandıracak ve şifreleri aramanıza engel olacaktır. Windows 10'da yapılandırılmış bir hesabınız olup olmadığını kontrol etmek için Windows 10 ayarlarının kullanıcılar bölümüne gidin ve ardından Diğer kullanıcıları ekle, düzenle veya kaldır'ı tıklayın, ardından hangi hesaplara sahip olduğunuzu görmek için E-posta ve hesaplar bölümüne gidin. bağlı.

Bu güncellemedeki bir başka yeni gizlilik artırıcı özellik, Özel Tarama pencereleri için yeni HTTPS öncelikli ilkesidir. Bu, tüm sitelerde çalışmayacak, ancak daha pek çoğu, bağlantınızı yerel ağınızı gözetleyen kişilerden korumaya yardımcı olmak için HTTPS'ye geçecektir. Total Cookie Protection'a yönelik yeni bir güncelleme ayrıca verilerinizi gizli veri sızıntılarından korumaya yardımcı olur ve kullanıcıların hangi web sitelerinin yerel bilgileri depoladığını belirlemelerine yardımcı olur.

Gizlilik veya daha iyi Windows entegrasyonu ile ilgilenmiyorsanız, belki de Firefox'un artık neredeyse tüm kullanıcı etkileşimleri için yakalama boyaları yaptığını duymaktan memnun olacaksınız. Mozilla, bunun, tarayıcının daha hızlı hissetmesini sağlayan çoğu kullanıcı etkileşimi için yanıt süresinde %10-20'lik bir iyileşmeye yol açtığını söylüyor.

Diğer özellikler arasında, yazdırırken sayfayı basitleştir seçeneğinin yeniden sunulması, İskoç yerel ayarının eklenmesi, adres çubuğu artık Özel Tarama Windows'ta Sekmeye Geçiş sonuçları sağlıyor ve Firefox artık, üzerinde 'Kontrast Artır' seçildiğinde Yüksek Karşıtlık Modunu otomatik olarak etkinleştiriyor. Mac os işletim sistemi.

Zaten Firefox kullanıyorsanız, güncelleme arka planda indirilmelidir ve bir sonraki yeniden başlatışınızda uygulanacaktır. Hala Firefox'unuz yoksa, Mozilla'nın web sitesinden indirebilirsiniz.

Son Haberler