Firefox 91 Yayınlandı; İşte Yenilikler

Firefox 91 Yayınlandı; İşte Yenilikler
Mozilla Firefox'un yeni sürümünü yayınladı. Mozilla'ya göre daha duyarlı bir web, Firefox 91'in "çoğu" kullanıcı etkileşimine yanıt süresinde %10-20...

Mozilla Firefox'un yeni sürümünü yayınladı. Mozilla'ya göre daha duyarlı bir web, Firefox 91'in "çoğu" kullanıcı etkileşimine yanıt süresinde %10-20 iyileştirme sağladığını söylüyor. Çoğu kullanıcı için bunun telaffuz edilip edilmediği tartışmalıdır, çünkü herhangi bir gelişme, ne kadar marjinal olursa olsun, her zaman memnuniyetle karşılanır.

Ayrıca Firefox'un Toplam Çerez Koruması özelliği geliştirildi. Tarayıcıda çalışan gövdeler, "gizli veri sızıntılarını önleyen çerezleri temizlemek için kapsamlı bir mantık" eklediklerini söylüyor. Ayrıca, Firefox kullanıcılarının özellikle hangi web sitelerinin yerel olarak bilgi depoladığını ayırt etmelerini kolaylaştırır.

Gizli mod mu kullanıyorsunuz (üzgünüz, "Firefox Özel Tarama" modu)? Tarayıcı artık web sitelerine yapılan tüm bağlantıların HTTPS kullanmasını sağlamaya çalışır ve kesinlikle desteklenmiyorsa yalnızca varsayılan olarak güvenli olmayan bağlantılara geçer.

Son olarak, Windows 10'da tarayıcıyı kullananlar, artık temel işletim sistemine eklenen Windows çoklu oturum açma kimlik bilgilerini kullanarak Microsoft hesaplarında oturum açabilir; OS erişilebilirlik ayarlarını kullanan macOS kullanıcıları, gerektiğinde Firefox'un 'Yüksek Kontrast Modunu' otomatik olarak açmasını takdir edeceklerdir.

Beklediğiniz gibi, bu güncellemede çeşitli hata düzeltmeleri, performans geliştirmeleri ve güvenlik yamaları da bulunur.

Windows, macOS, Linux ve Android için yükleyicileri 10 Ağustos 2021'den itibaren bulabileceğiniz Firefox 91'i resmi Firefox web sitesinden indirebilirsiniz.

Son Haberler