Firefox 94 Sürümü İle Birlikte Mobil Ana Ekran Yenilendi

Firefox 94 Sürümü İle Birlikte Mobil Ana Ekran Yenilendi
Firefox, tarayıcıya çeşitli yaşam kalitesi iyileştirmeleri ekleyen yeni bir ana sayfa tasarımı sunan iOS cihazlar için Firefox 94'ü piyasaya sürdü. ...

Firefox, tarayıcıya çeşitli yaşam kalitesi iyileştirmeleri ekleyen yeni bir ana sayfa tasarımı sunan iOS cihazlar için Firefox 94'ü piyasaya sürdü.  Güncelleme, son açık etkin sekmeye geri dönen bir özellik ekliyor, böylece uygulamayı kapattığınızda göz attığınız şeyleri kaybetmezsiniz ve yakın zamanda kaydedilen yer imlerini bulmak ve bunlara ulaşmak daha kolaydır. Son aramalarınızın tümü artık konuya göre gruplandırılmıştır, böylece sadece bir dokunuşla araştırdığınız bir şeye geri dönebilirsiniz.

Firefox ayrıca artık sizinle alakalı olmayan sekmelerden kurtulmanın bir yolunu eklemeyi planlıyor. Bu özellik önümüzdeki aylarda iOS'ta yayınlandığında, son 14 gün içinde ziyaret etmediğiniz sekmeler, hâlâ görüntülenebilecekleri etkin olmayan bir duruma taşınacak, ancak artık sekme görünümünü karmaşıklaştırmıyorlar.

Masaüstünde, Firefox 94, altı yeni sınırlı süreli mevsimsel renk yolu ile seçilebilecek 18 yeni tema ekler ve uzun görüntüleme oturumları için pil ömrünü uzatmak için YouTube ve Twitch'te tam ekran video için Apple'ın düşük güç modunu kullanır.

Firefox kullanıcılarını Spectre gibi yan kanal saldırılarına karşı korumak için yeni bir Site İzolasyonu özelliği de var.

Firefox'un iOS sürümü App Store, Andorid, Windows ve Mac sürümü Firefox web sitesinden indirilebilir.

Son Haberler