Firefox Focus, iOS İçin En Son Güncellemede Yeniden Tasarlandı

Firefox Focus, iOS İçin En Son Güncellemede Yeniden Tasarlandı
Firefox Focus, sekmeleri, reklamları veya izleyicileri olmayan bir tarayıcıdır. Mozilla'nın dediği gibi, ana tarayıcınızdan ayrı tutmak istediğiniz süper...

Firefox Focus, sekmeleri, reklamları veya izleyicileri olmayan bir tarayıcıdır. Mozilla'nın dediği gibi, ana tarayıcınızdan ayrı tutmak istediğiniz süper hızlı aramalar için bir alternatif. Bugün, yepyeni bir güncelleme ile yeniden tasarlandı.

Sürüm 38 ile Firefox Focus artık minimal ve dikkat dağıtıcı olmayan yeni bir tasarıma sahip. Sadece bu da değil, tarayıcı ana ekranda dört adede kadar kısayolu sabitleme özelliğini de getiriyor.

Güncelleme ayrıca "reklam engelleme ve izleme korumasıyla süper hızlı tarama" da getiriyor. Bununla, kullanıcılar çok daha hızlı sayfa yükleme hızları elde eder. Uygulama ayrıca, sosyal izleyiciler ve Facebook reklamları gibi şeylerden gelenler de dahil olmak üzere, varsayılan olarak çok çeşitli izleyicileri engeller.

Bir blog gönderisinde Mozilla ekibi bu güncelleme hakkında biraz daha fazla bilgi veriyor:

“Yeni renkler, yeni bir logo ve karanlık bir tema ile yepyeni bir görünüm ekledik. Kullanıcıların en çok ziyaret ettikleri sitelere ulaşabilmeleri için bir kısayol özelliği ekledik. Ve gizliliği göz önünde bulundurarak, kalkan simgesine tıkladığınızda bireysel izleyicileri hızlı bir şekilde açıp kapatabilmeniz için arama çubuğundan erişilebilen gizlilik İzleme Koruma Kalkanı simgesini göreceksiniz. Ayrıca, sizin için engellenen tüm izleyicileri gösteren küresel bir sayaç ekledik.“

Firefox Focus, minimal tasarımı ve akıcı özellikleri sayesinde büyük ilgi gördü. Tek bir dokunuşla tüm tarayıcı geçmişinizi silebilirsiniz. Sadece bu değil, Face ID veya Touch ID kullanarak uygulamayı engellemek de mümkün.

Bu blog yazısında, Mozilla'nın ekibi ayrıca insanların iOS için Firefox'un bu yıl içinde üç yeni özelliğe sahip bir şifre yöneticisi alacağını bilmelerini sağlıyor:

Yeni şifreler oluşturmak ve eklemek kolaylaştı: Mobil cihazınızda herhangi bir uygulama için bir hesap oluştururken, doğrudan Firefox tarayıcısına kaydedebileceğiniz ve hem mobil hem de masaüstünde kullanabileceğiniz yeni bir şifre oluşturabilir ve ekleyebilirsiniz;

Yoldayken şifrelerinizi yanınıza alın: Şifrenizi telefonunuzda kolayca otomatik olarak doldurabilecek ve Twitter veya Instagram uygulamanız gibi herhangi bir çevrimiçi hesaba giriş yapmak için tarayıcıya kaydettiğiniz herhangi bir şifreyi kullanabileceksiniz. Bir web sayfası açmaya gerek yok. Ayrıca, bir Firefox hesabınız varsa, tüm şifrelerinizi masaüstü ve mobil cihazlar arasında senkronize edebilirsiniz;

Parolalarınızın kilidini parmak iziniz veya yüzünüzle açın: Yalnızca siz, oturum açma bilgilerinize ve parolalarınıza erişim sayfasının kilidini açmak için yüzünüz veya parmak izi dokunuşunuz gibi işletim sisteminizin biyometrik güvenliğini kullandığınızda hesaplarınızı güvenle açabileceksiniz.

Bu özelliklerin tümü zaten Android kullanıcıları için mevcuttur.

Son Haberler