Firefox, Yakında Tüm Uygulamalarınız İçin Oturum Açma Bilgilerini Otomatik Olarak Dolduracak

Firefox, Yakında Tüm Uygulamalarınız İçin Oturum Açma Bilgilerini Otomatik Olarak Dolduracak
Mozilla'nın Firefox'u, Android'deki uygulamalarda oturum açmayı daha kolay ve daha güvenli hale getirecek bazı yeni özellikler sunuyor ve Google Chrome aracılığıyla...

Mozilla'nın Firefox'u, Android'deki uygulamalarda oturum açmayı daha kolay ve daha güvenli hale getirecek bazı yeni özellikler sunuyor ve Google Chrome aracılığıyla kullanılabilen bazı özelliklerle eşleşiyor. Güncelleme, Firefox kullanarak Android uygulamaları için şifreleri kaydetme ve otomatik olarak doldurma veya yüzünüzü veya parmak izlerinizi kullanarak şifrelerin kilidini açma olanağı verecek.

Firefox, kimlik bilgilerini saklamak için zaten Lockbox'a sahiptir, ancak sitelere veya uygulamalara erişmek, Google'ın Chrome'unda olduğu kadar kolay olmamıştı. Güncelleme ile Android cihazınızda bir uygulama oluşturduğunuzda, yeni bir şifre ekleyip doğrudan Firefox tarayıcısına kaydedebileceksiniz. Daha sonra hem mobil hem de masaüstüne kaydedilecektir.

Firefox ekibi, "Twitter veya Instagram uygulamanız gibi herhangi bir çevrimiçi hesaba giriş yapmak için... Birden fazla cihazınız varsa, hepsinde şifreleri senkronize etmek için Firefox hesabınızı kullanabilirsiniz. Firefox ayrıca yüzünüzü ve parmak izlerinizi kullanarak hesaplara erişmenizi sağlayan biyometrik güvenliği de sunuyor.

Mozilla, tüm bunları, bilmiyorsanız, Ekim olan Siber Güvenlik Farkındalık ayı ile tanıştırdı. Yeni özellikler, 5 Ekim 2021'de kullanıma sunulacak olan Firefox 93 güncellemesiyle birlikte gelecek.

Son Haberler