Forza Horizon 5'in Gösterişli Oynanış Videosu Yayınlandı

Forza Horizon 5'in Gösterişli Oynanış Videosu Yayınlandı
Playground Games, bugün Xbox gamescom akışı sırasında Forza Horizon 5'e bir kez daha baktı ve bu kez oyunculara ilk lansmanlarında açılış sunumuna bir...

Playground Games, bugün Xbox gamescom akışı sırasında Forza Horizon 5'e bir kez daha baktı ve bu kez oyunculara ilk lansmanlarında açılış sunumuna bir göz attı. Stüdyo ayrıca yepyeni bir Forza Horizon 5 temalı Xbox Kablosuz oyun kumandasını da tanıttı.

Forza Horizon 4 oyuncuları, oyunun kapak arabası McLaren Senna da dahil olmak üzere çeşitli araçlar arasında geçiş yaparken, bir öğretici olarak ikiye katlanan kısa bir sürat kullanılarak değişen mevsim mekaniğinin vurgulandığı girişini hatırlayabilir. Hayranların yukarıdaki videodan da görebileceği gibi, yeni oyun içi açılış sekansı, serinin öncekilerini aşmaya çalışmanın ötesine geçiyor.

Kapak resminde görüntülenen otomobiller, Mercedes-AMG ONE ve 2021 Ford Bronco Badlands, Porsche 911 Desert Flyer ve 2020 Corvette Stingray'in katıldığı burada önde ve ortada. Oyuncuların yarışacakları Meksika'nın çeşitli manzaraları burada vurgulanıyor, arabalar kargo uçaklarından aktif bir yanardağın ve yoğun ormanların tepesi gibi manzaralara havadan atılıyor. Dizi, gerçek Forza Horizon tarzında bir uçağa karşı dümdüz bir yarışla sona eriyor.

Daha önce açıklandığı gibi, mevsimler de bu girişte hala bir şey, ancak şimdi toz fırtınaları ve tropik fırtınalar gibi dinamik olaylar savaşa giriyor. Horizon ekibi Meksika'yı ziyaret etmiş ve ülkenin doğru bir temsilinin haritasını çıkarmak için yerel uzmanlarla çalışmıştı. Aralarından geçerken kendi yollarında deforme olacak farklı çamur türleri bile vardır.

Hayranlar, lansmanından bir yıl sonra lansman sonrası bir güncelleme ile Forza Horizon 4'e inen battle royale Eliminator modunu da hatırlayabilirler. Mevcut birçok başlatma modundan biri olarak bu girişte de geri dönüyor. Geliştiriciye göre, ortamlar oluşturulurken Eliminator akılda tutularak daha entegre bir deneyim sağlandı.

Daha önce olduğu gibi, Turn10 Studios bu oyunu yaparken Playground ile yakın bir şekilde çalıştı ve burada kullanılan yeni teknolojiler, yakında çıkacak olan yeni nesil Forza Motorsport'ta da ortaya çıkacak.

Forza Horizon 5, 9 Kasım 2021'de PC (Windows 10 ve Steam), Xbox Series X|S ve Xbox One için çıkıyor. Xbox Game Pass aboneleri de ilk günden erişim kazanıyor. Bu arada, Premium sürüm sahipleri 5 Kasım'da dört gün erken harekete geçecek.

Son Haberler