FRD kilidi nedir, Android cihazlarda FRP kilidi nasıl güvenli bir şekilde kaldırılır?

FRD kilidi nedir, Android cihazlarda FRP kilidi nasıl güvenli bir şekilde kaldırılır?
Android cihazların açılmasını ve kullanılmasını etkileyen FRP kilidi nasıl kaldırılır? Bu kilit kaldırılmazsa bazen telefona erişim sağlanamıyor. FRP kilidinin kaldırılması ve yaşanabilecek tüm sorunların çözümlerini haberimizde bulabilirsiniz.

Google, birisinin mobil cihazınızın kontrolünü zorla ele geçirmesi durumunda bilgileri korumak için Android 5.1 Lollipop (veya üstü) cihazlarda Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Koruması (FRP) güvenlik özelliğini aktif etti. iCloud Kilidi olarak da bilinen yerleşik güvenlik özelliği, bazı durumlarda can sıkıcı olabilir. Örneğin, birdenbire oturum açma şifresini veya Google hesap ayrıntılarını unuttuğunuzda. Başka bir senaryo, önceki sahibinin bilinmeyen Google hesabı da dahil olmak üzere eski verileri sıfırlanmayan ikinci el bir telefon satın aldığınızda olabilir.

Bu duruma maruz kalınması gibi durumlarda ne yapılması gerekiyor? Android telefonlarda FRP kilidi nasıl kaldırılır? Birçok kullanıcı bunu merak ediyor.

a-cheaper-huawei-mate-20-pro-model-exists-but-you-cant-have-it-large.png

FRP Kilidini Kaldırma

FRP kilidi kullanıcıları çoğu zaman iki farklı zor durumda bırakıyor. İlki telefonun bağlandığı Google hesabına ait bilgilerin unutulması durumunda işin içinden çıkılamıyor. Bir diğeri ise daha önce kullanılmış bir Android telefon satın alındığı zaman benzer durumda karşılaşıyorsunuz. Telefon ikinci el olduğu için bazen eski Google hesabına giriş istenebiliyor. Ancak Android 5,1 de FRP kilidi nasıl çözülür? Sizlere kısaca anlatalım.

dsc0075-1-600x400.jpg​​​​​​​

FRP Bypass APK İle FRP Kilidini Kaldırma

  1. FRK Bypass APK indirin
  2. İndirme esnasında telefon ile uyumlu sürümü indirin. İşletim sistemini mutlaka kontrol edin
  3. İlgili rehbere göz atın ve uygulamayı FRP hatası veren telefona yükleyin
  4. FRP Bypass üzerinden Google hesabınıza girin
  5. İşlemi başarılı şekilde tamamladıktan sonra telefonu yeniden başlatın
  6. Giriş ve telefonu yeniden başlatma esnasında bir hata ile karşılaşmadıysanız FRP Bypass başarılı olmuş demektir

Alternatif bir yöntemde iMobie'in geliştirdiği DroidKit uygulamasını kullanmaktır. Bununla ilgili daha sonra detaylı bir yazı paylaşacağız.

Son Haberler