Fruit Ninja ve Jetpack Joyride, KaiOS'a Taşındı Artık Tuşlu Telefonlarda Oynanacak

Fruit Ninja ve Jetpack Joyride, KaiOS'a Taşındı Artık Tuşlu Telefonlarda Oynanacak
KaiOS Technologies, Singapur merkezli start-up Storms'un popüler Fruit Ninja ve Jetpack Joyride oyunlarını akıllı özellikli telefonlar için tasarlanmış...

KaiOS Technologies, Singapur merkezli start-up Storms'un popüler Fruit Ninja ve Jetpack Joyride oyunlarını akıllı özellikli telefonlar için tasarlanmış işletim sistemi KaiOS'a taşıdığını duyurdu. Storms, bu oyunların orijinal geliştiricisi değildir, ancak bu oyunları KaiOS'ta çalışabilen anlık oyunlara dönüştürmek için münhasır haklara sahiptir.

KaiOS şu anda dünya çapında 150 milyon akıllı özellikli telefona güç sağlıyor ve bu iki oyun bu cihazların sahiplerine sunulacak. KaiOS, özellikli telefon form faktörüne sahip ancak genellikle Google Asistan gibi akıllı telefonlarda bulunan özelliklere sahip akıllı özellikli telefonlarda çalışır. İçerisindeki form faktörü ve sınırlı donanım, bunların tipik akıllı telefonlardan daha düşük bir fiyata satın alınmasını sağlayarak, yetersiz hizmet alan toplulukların çevrimiçi olmasını kolaylaştırır.

KaiOS Technologies CEO'su Sebastien Codeville, iki oyunun lansmanı hakkında şunları söyledi:

"Storms ve KaiOS, tüm insanları - özellikle yetersiz hizmet alan pazarları - kaliteli içerikle güçlendirmek olan aynı misyonu paylaşıyor. Storms'un oyun içeriğinin KaiOS telefon kullanıcıları tarafından nasıl beğenildiğini gördük. Son sekiz ayda, Storms'un oyunları KaiStore aracılığıyla bir milyondan fazla indirildi ve Pakistan, Nijerya ve Tanzanya gibi pazarlarda en yüksek yükleme sayısı görüldü.

Oyun yüklemeleri söz konusu olduğunda Shoot ve Fish gibi atari oyunlarının listenin başında nasıl yer aldığını görünce, aynı oyun kategorisine giren çok sevilen Fruit Ninja ve Jetpack Joyride'ı KaiOS ekosistemimizde ağırlamaktan heyecan duyuyoruz."

Fruit Ninja'yı dokunmatik ekranda oynadıysanız, meyveyi dilimlemek için kaydırmanız gerektiğini bileceksiniz. Tabii ki KaiOS cihazlarda dokunmatik ekran yok, bu yüzden oyun güncellendi, böylece meyveyi dilimlemek için klavyede görünen sayıya basmanız gerekiyor. Jetpack Joyride'da oyuncuların artık Barry'yi yükseltmek için Menü düğmesine veya '5' düğmesine basması gerekiyor.

Hem Fruit Ninja hem de Jetpack Joyride KaiStore'da mevcuttur ve hemen indirilebilir.

Son Haberler