Galatasaray Kulübe Ait NFT'sini Çıkaracak! Galatasaray NFT Koleksiyonu Ne Zaman Çıkıyor?

Galatasaray Kulübe Ait NFT'sini Çıkaracak! Galatasaray NFT Koleksiyonu Ne Zaman Çıkıyor?
Galatasaray, NFT piyasasına giriş yapacağını duyurdu. NFT'lerin son zamanlarda çok fazla konuşulması, Türk kulübü harekete geçirdi. Özelikle de ciddi...

Galatasaray, NFT piyasasına giriş yapacağını duyurdu. NFT'lerin son zamanlarda çok fazla konuşulması, Türk kulübü harekete geçirdi. Özelikle de ciddi değerlere satılan bu NFT'ler, çeşitli koleksiyonlar olarak satılmakta. Üzerine yoğun şekilde uğraşılsa dahi değerinin çok üzerinde satılan bazı NFT'lerin dikkat çektiğini söylemeliyiz. Peki Galatasaray bu konuda nasıl bir adım atacak? Galatasaray NFT çıkış tarihini açıkladı mı? İşte kulübün yeni hamlesine dair merak edilenler...

Galatasaray NFT'si Ne Zaman Çıkacak?

Kulüp, yaptığı açıklama ile önümüzdeki aylarda Galatasaray'ın resmi NFT'lerini çıkaracağını açıkladı. Ekim ayında gelmesi planlanan dijital varlıklarla ilgili çok fazla soru soruluyor. Pek çok alanda koleksiyon yapacak olan kulüp, bu sayede ciddi miktarlara önemli satışlar gerçekleştirebilecek. Teknolojinin kripto paralardan sonra en çok dikkat çeken ürünlerinden biri olan NFT, takas edilemeyen dijital varlıklar olarak biliniyor. Karşılığı olmayan ürünler olarak duyurulan bu koleksiyon ve ürünler, büyük ilgi çekti. Son zamanlarda birçok insana milyonlar kazandırdığı dahi görüldü. İnsanlar ciddi fiyatlarla NFT satın almaya başladı. Bunun yatırım mı yoksa hobi mi olduğu henüz anlaşılmış değil. Çünkü insanlar bu hamle ile neyi hedefliyor pek çok kişi anlam veremedi. NFT'lerin varlığı henüz sorgulanırken, Türk spor kulübü Galatasaray'ın bu teknolojiden geri kalmak istememesi de taraftarı sevindirdi. Teknoloji ile bu kadar yakından ilgilenmesi güzel bir gelişme olarak yorumlandı.

NFT Koleksiyonunun İsmi ve Arz Tarihleri

Galatasaray'ın NFT koleksiyonunun adı, Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu olacak. Bu başlık adı altında çeştili arz tarihleri de paylaşıldı. Birbirinden farklı koleksiyonlar arz tarihleri itibari ile satışa sunulacak. Legendary koleksiyonu 1 Ekim 2021'de, Mythical koleksiyonu 8 Ekim 2021, Iconic 15 Ekim 2021'de arz ediliyor.

Kulübe Destek Olabileceksiniz

Galatasaray'a destek olmak isteyenler, Shirtum üzerinden Galatasaray'ın sayfasını bularak NFT'leri satın alabilir. Böylelikle kulübe destek olma anlamında büyük bir hamlede bulunacaksınız. NFT'lerin satışı kulübün gelirlerini önemli ölçüde etkileyebilir. Hem de önemli bir koleksiyona sahip olma fırsatına erişeceksiniz.

Fenerbahçe de NFT Koleksiyonu Yapacak mı?

Fenerbahçe'nin token satışına ilişkin bir hamlede bulunduğu biliniyordu. Buradan gelen kazanç ile de kulübe ciddi bir para kazandırdı. Ancak NFT koleksiyonuna ilişkin net bir açıklama yapılmadı. Kulüp, tokenden sonra NFT işine de girer mi bilinmiyor. Güzel bir getirisi olması durumunda taraftarlarının desteğini alabilmek amacıyla böyle bir girişimde bulunabilir. Sarı lacivertli ekibin de teknoloji ile arası oldukça iyi. Ezeli rakipler, teknolojinin yeni alanlarında ciddi kazançlar elde etmeyi amaçlıyor.

Son Haberler