Galaxy S21 Ultra İçin Android 12 Güncellemesi Gözüktü!

Galaxy S21 Ultra İçin Android 12 Güncellemesi Gözüktü!
Galaxy S21 Ultra, Geekbench testi ile ortaya çıktı. Android 12 güncellemesinin yapılacağı iddiaları kesinlik kazanmaya başladı. One UI 4.0 sürümü için...

Galaxy S21 Ultra, Geekbench testi ile ortaya çıktı. Android 12 güncellemesinin yapılacağı iddiaları kesinlik kazanmaya başladı. One UI 4.0 sürümü için harekete geçilmiş gibi gözüküyor. Samsung'un sevilen telefonuyla ilgili bu gelişme kullanıcıları heyecanlandırdı. Çünkü bazı modeller için Android 12 müjdesi verilmişken, henüz açıklama yapılmamış pek çok telefon bulunuyordu. Modellerin yavaş yavaş ortaya çıkacağı düşünülüyor. Özellikle de söz konusu telefon Galaxy S21 Ultra olunca işler değişiyor. Yüksek özellikli bu modelde Android 12 güncellemesine oldukça az bir süre kaldı.

Geekbench Testinde Görüldü

Galaxy S21 Ultra ve Android 12 detayı, yapılan Geekbench testi sayesinde incelendi. Çeşitli donanımsal özelliklerin de açık bir şekilde görülmesi kullanıcıları sevindirdi. Bu testte yer alan puanlamaya bakacak olursak fazlasıyla başarılı. Güncellemenin Galaxy S21 Ultra için etkili olacağı ifade ediliyor. Modelin, One UI 4.0 beta güncellemesini hak eden telefonlardan biri olmasına az zaman kaldı. Telefonun tek çekirdek performansında 1122 puan alması çoklu çekirdekte ise 3469 puana sahip olması dikkatlerden kaçmadı. Testle ilgili çeşitli detayları içeren görsel aşağıda yer almaktadır.

Test 22 Ağustos'ta Yapıldı!

Geekbench testinin henüz yeni yapıldığını vurgulamak gerekiyor. Bu da demek oluyor ki her an One UI 4.0 beta güncellemesi duyurulabilir. Bununla beraber Samsung'un Android 12 alacak telefonları duyurması bekleniyor. Çünkü Galaxy S21 Ultra'dan çok daha fazlasının yeni güncellemeyi alması mümkün olmalı.

Galaxy Note 20'ye Gelebilir!

Samsung'un güncelleme alacak telefonları arasında Galaxy S21 serisiyle beraber Galaxy Note 20 serisi de yer almakta. Kesinleşmemiş bilgi olmakla beraber yüksek ihtimal bu iki modelin serisinde güncelleme sürprizi yaşanacak. Android 12'yi deneyimlemek isteyenlerin bu fırsatı değerlendirebileceği ifade ediliyor. Pek çok model için bu müjdenin verilmesi muhtemel gözükmekte. Özellikle de yeni çıkan telefonlar güncelleme alabilecek.

Galaxy Serileri Oldukça Avantajlı

Galaxy serilerinin önemli bir kısmı güncelleme alacaktır. En azından beklentilerin bu yönde olduğunu belirtelim. Galaxy A, Galaxy M, Galaxy Note, Galaxy Tab, Galaxy X Cover, Galaxy F ve Galaxy Z serileri için müjde verildi. Genel olarak bu serilerin güncelleme ile hızlı bir şekilde tanışacağı belirtliyor. Onun haricinde diğer teknoloji şirketleri arasında da güncelleme alacak pek çok model ve seri bulunmakta. Serilerin tüm modelleri güncelleme almasa da son birkaç yıl içerisinde çıkanların güncellemeden yararlanması mümkün olacak. Android 12'nin sunduğu özellikler beklentileri karşılayacak mı onu da göreceğiz. Çünkü beklentiler fazlasıyla büyüdü ve Google'ın bu konuda ne yapacağı merak ediliyor.

Son Haberler