Galaxy S22'nin sağlamlık testi sonuçları tam bir hayal kırıklığı

Galaxy S22'nin sağlamlık testi sonuçları tam bir hayal kırıklığı
Samsung'un yeni Galaxy S22 telefonları oldukça dikkat çekici görünebilir. Ancak dayanıklılık testlerine bakılırsa, onları koruyucu bir kılıf olmadan kullanmak pek uygun görünmüyor

Yeni piyasaya sürülen Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra üzerinde bir dizi düşme testi yapan sigorta şirketi Allstate Protection Plans'ın vardığı sonuçlar S22 severleri üzdü . Her üç düşme testinde de telefonlarda gözle görülür hasar gördü ve bazı düşmeler belirli modelleri kullanılamaz hale getirdi.

Galaxy S22 serisinde yer alan Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra için farklı kişilerce yapılan testlerde genellikle aynı sonuçlar elde ediliyor: Telefonlar kolayca kırılabiliyor. Yapılan son test de bu durumu destekler nitelikte.

Akıllı telefon ve türevleri için koruma planları satan bir şirket olan Allstate Protection Plans tarafından 3 Galaxy S22 modeline yapılan testler, her 3 telefonun da neredeyse kullanılamaz hale gelmesiyle sonuçlanmış. Hatta öyle ki, yalnızca 1.5 metre yükseklikten düşmelerde bile telefonlar fazlasıyla zarar görebiliyor.

Benzeri konu Galaxy S21 FE 5G modeli için de geçerli. Birkaç gün içinde yayına alacağımız Galaxy S21 FE 5G incelemesinde, ekran koruma bandının yer almaması sebebiyle nasıl kolayca kırılabileceğini bir video eşliğinde sizlerle paylaşacağız. O zamana dek aşağıdaki Galaxy S22 düşme testlerini izleyebilirsiniz.

Son Haberler