Gençlerin Tercihi TikTok Oldu! ABD Nüfusunun Yüzde Kaçı TikTok Kullanıyor?

Gençlerin Tercihi TikTok Oldu! ABD Nüfusunun Yüzde Kaçı TikTok Kullanıyor?
TikTok, ABD ve Çin gibi ülkeler başta olmak üzere dünya çapında rekor indirmeye ulaşmış vaziyette. Sahip olduğu bu başarıyla beraber TikTok her geçen...

TikTok, ABD ve Çin gibi ülkeler başta olmak üzere dünya çapında rekor indirmeye ulaşmış vaziyette. Sahip olduğu bu başarıyla beraber TikTok her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Zaman zaman çeşitli kısıtlamalardan ötürü ABD'deki faaliyetleri istediği gibi gitmese de hiçbir şey TikTok'un başarısının önüne geçebilmiş değil. Son zamanların en aktif uygulaması olarak bilinen ve ByteDance'nin ürettiği uygulama hakkında bilinmeyenlere yer vereceğiz.

TikTok ABD'de Popüler!

TikTok, her ne kadar ABD siyasileri tarafından pek sevilmese de sahip olduğu popülarite ABD halkını etkilemiş. Milyonlarca kullanıcı TikTok'u indirmekten keyif alıyor. TikTok kullanım oranı da bir hayli artmış vaziyette. Pandemiyle beraber başlayan artış, zirvelere ulaştı. Uygulamayı silme oranı çok daha düşük. Pek çok kişi uygulamadan memnun kaldığını ifade ediyor. Hal böyle olunca ABD'li kaç milyon kişi bu uygulamayı kullanmakta merak edildi. İstatistiklere göre 100 milyon hesap var. Bu da demek oluyor ki ortalama dört ABD'liden birinin hesabı var. Bu istatistik oldukça kuvvetli duruyor. TikTok kullanımı son yıllarda iyice artmış vaziyette. Uygulama çıkalı birkaç sene olmasına rağmen patlayışını 2020 yılında yaptı.

En Çok 2020 Yılında İndirildi

TikTok, dünya çapında en çok indirilen uygulama oldu. 2020 yılına ait verilere bakıldığında bu senede en fazla indirilen uygulama başarısı TİkTok'ta idi. Her ne kadar uygulama hakkında çok fazla olumsuz yorum ve görüş bulunsa da sevenlerin sayısı daha da fazlaydı. Uygulamayı sevmediği halde merak edip indirenler de bulunuyor. Daha sonra uygulamanın bağımlısı olan da bir sürü kullanıcı söylenebilir. Genç nüfusun önemli bir kısmı TikTok kullanmayı seviyor.

Gençler TikTok'a Aşık Oldu

Kısa ve yerine göre uzun videoların da yer aldığı TikTok'ta pek çok akım bulunuyor. Bu akımları deneyenleri izlemek ve bizzat kendiniz denemek fazlasıyla ilgi çekici. Bu yüzden TikTok kullanıcılarının neden bu kadar fazla uygulamayı kullandığı anlaşılıyor. Yine de uygulamada saatlerce süre geçiren kişilerin bulunduğunu da belirtelim. Bu sorunun farkında olan uygulama, belirli saatlerden sonra genç kullanıcılara bildirim göndermeyi bırakıyor. Böylelikle 17 yaşına kadar olan kullanıcılar, akşam saatlerinde bildirim almayacak. Bunun yapılmasındaki amaç ise gece saatlerine kadar TikTok kullanılmasının önüne geçmek. Daha önce de çeşitli hamlelerle 16 yaş altı kullanıcılarının direkt mesaj almaları engellenmişti. Çocuk ve gençlerin güvenliği konusunda her türlü imkanlar zorlanıyor. Bu bakımdan TikTok'un etkili bir mücadele verdiği söylenebilir. Uygulamanın çıkardığı her bir güncelleme merakla takip ediliyor. Uygulamayı ister kullanın ister kullanmayın, yapılan her güncelleme doğrudan milyonları etkilediği için haber değeri taşıyor.

Son Haberler