Gmail, Android Uygulamasında E-Posta Bulmayı Kolaylaştıracak Özelliği Kullanıma Sunuyor

Gmail, Android Uygulamasında E-Posta Bulmayı Kolaylaştıracak Özelliği Kullanıma Sunuyor
Birkaç hafta önce Google, Gmail Android uygulamasında, kullanıcıların Google Meet kişilerini doğrudan e-posta istemcisinden aramasına olanak tanıyan yeni...

Birkaç hafta önce Google, Gmail Android uygulamasında, kullanıcıların Google Meet kişilerini doğrudan e-posta istemcisinden aramasına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bugün, popüler posta hizmeti, mobil uygulama için başka bir yararlı seçeneği, gelişmiş arama filtrelerini duyurdu.

Gmail Android uygulamasının şu anda nasıl çalıştığı aşağıda açıklanmıştır. Arama çubuğuna dokunun ve anahtar kelimeyi yazın, uygulama ilgili sonuçları görüntüler. Ayrıca aradığınız kelimeleri vurgular. İşi bitirdiği için kendi başına kötü değil. Ancak, web posta eşdeğeriyle karşılaştırırsanız, evet çok basit.

Google'ın arama filtrelerini web kullanıcı arayüzünden mobil uygulamaya getirerek değiştirmeyi amaçladığı şey tam olarak budur. Uygulama içinde arama yaptığınızda, arama çubuğunun altında bir dizi yeni seçenek göreceksiniz. Ekran görüntüsü 4 seçeneği gösterir: Gönderen, alıcı, tarih ve ek. Web postası arayüzü uygunsa, mobil uygulamadaki arama filtrelerinde ayrıca okunmamış bir posta düğmesi ve umarız gelişmiş bir arama seçeneği bulunmalıdır.

Duyuru, bu arama filtrelerinin zengin açılır listeler olduğunu söylüyor, yani onlara bir kez dokunduğunuzda daha fazla seçeneğe erişebileceksiniz. Örneğin. Kişinin adını veya e-posta adresini girebilir, sonuçları filtrelemek için aranacak zaman çerçevesini belirtebilirsiniz. Uygulama ayrıca önerilen göndericilerin bir listesini görüntüler ve birden fazla göndericiden gelen postaları bulmanın bir yolunu sunar.

Böylece, göndereni, alıcıyı, tarihi veya ek düğmesini (postanın olup olmadığını kontrol etmek için) belirtmek için bir seçeneğe dokunabilirsiniz; Gmail Android uygulaması, belirlediğiniz kriterlere göre bir eşleşme bulmak için sonuçları daraltır.

Neyse ki, bu özellik Business kullanıcılarına veya premium müşterilere özel değil, tüm Gmail kullanıcıları ek filtreler alacak. Şimdi, filtrelerin ne zaman kullanıma sunulacağına gelince, Google, özelliği kullanıcılara sunmaya başladığını ve Ekim ayının sonuna kadar tüm kullanıcılar için kullanılabilir olacağını söylüyor. Google'ın Workspaces blogundaki makale, uygulamanın arama filtrelerini değiştirecek veya özelleştirecek bir ayarının olmayacağını gösteriyor.

Bir yan notta, Google, Gmail uygulaması için tasarladığınız Malzemeyi kullanıma sundu. Uygulama arayüzünün altına bir Meet sekmesi ekler, hayranı değilseniz alt çubuğu devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için Gmail uygulamasının menüsüne erişin ve Ayarlar düğmesine dokunun. Yönetmek istediğiniz hesap ayarlarını seçin. Meet bölümünü görene kadar aşağı kaydırın ve "Görüntülü görüşme için Meet sekmesini göster"in yanındaki kutuyu işaretleyin. Uygulamanın arayüzü yenilenirken kısaca yanıp söner ve sekme çubuğundan kurtulur.

Gmail uygulamanızdaki arama filtreler özelliğini nasıl buldunuz. Yorumlarda bize bildirin.

Son Haberler