Gmail Ara Yüzü Değişti! O Özellik İlk Kez Geldi

Gmail Ara Yüzü Değişti! O Özellik İlk Kez Geldi
Gmail web sürümünde köklü değişiklikler yaptı. Uzunca süredir büyük bir değişim yapmayan gmail hem birçok yeni özellik getirdi hem de ara yüzünde tasarım iyileştirmesi yaptı. Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Dünyanın açık ara en fazla kullanılan ve tercih edilen e posta hizmetlerinden birisi olan gmail tasarım güncellemesinden sonra neler değişti? Yeni gelen özellikler ve tüm detayları haber detayımızda bulabilirsiniz. En popüler e-posta servisi yenilendi ve çok daha modern bir görünüme kavuştu. Kullanıcıların hizmete entegre olarak çalışan platformları çok da basit bir şekilde ulaşabilmesi için bir takım değişiklikler söz konusu oldu.

gmail-arayuzu-degisiyor-iste-tum-detaylar144605-0.jpg

Yeni Gmail ara yüzü ile neler değişti?

Bir buçuk milyardan fazla insan Gmail kullanıyor. gmail'in web sürümü ise kısa süre önce güncelleme aldı. Hem kişisel hesap sahipleri hem de kurumsallar için harika bir tasarım güncellemesi alan Gmail yeni güncellemesi ile birlikte birçok uygulamanın daha kolay bir şekilde erişilmesini olanak sağlıyor.

Gelen bu güncelleme ile birlikte çok fazla bir özelleştirme seçeneği de var. Belirli kaynaklardan gelen mesajların gruplar halinde toplanarak kullanıcılara iletilmesi de bunlardan bir tanesi olarak ön plana çıkıyor.

Yeni güncellemede ön plana çıkan konuların başında da mesajlaşma geliyor. Gmail her güncellemesinden sonra mesajlaşma alanında birtakım değişiklikler yapıyordu. Gelen son güncelleme ile birlikte mesajlaşma kısmı çok da dikkat çekici ve basit bir kullanıma sahip. Uygulama kullanıcıların dikkatini çekebilmesi için bildirim baloncukları da geliyor. Bu sayede kullanıcılar gelen bildirimleri sol alt köşede görme şansına sahip oluyor.

gmail-tasarim.webp

Dilediğiniz şekilde mesajlaşma sürümünü de kullanmış oluyorsunuz. gmail ve sürümünün bu tasarımını beğenmeyen kullanıcılar ise Nisan ayına kadar klasik tasarıma geri dönme imkânına sahip olacak. Yeni tasarım 2022'nin ikinci çeyreğinden itibaren standart hale gelecek ve bir daha eski sürümü kullanmak mümkün de olmayacak. Gmail köklü bir takım değişiklikler yaptı. İsteyen kullanıcılar yeni web sürümüne hemen geçiş yapabilir. Yeni sürümü beğenmeyenler ise Nisan ayına kadar klasik gmail web sürümünü kullanmaya devam edebiliyor.

Son Haberler