Gmail Kullanıyorsanız Büyük Google Güncellemesi Geliyor

Gmail Kullanıyorsanız Büyük Google Güncellemesi Geliyor
Yakın zamanda, Gmail kullanıcılarının bundan böyle birbirleriyle etkileşim kurma biçiminde büyük değişiklikler getirecek bir Google güncellemesi duyuruldu....

Yakın zamanda, Gmail kullanıcılarının bundan böyle birbirleriyle etkileşim kurma biçiminde büyük değişiklikler getirecek bir Google güncellemesi duyuruldu. Gmail hizmeti, kullanıcıların uygulamayı kullanarak iletişimlerini geliştirmelerine olanak tanır. 1,5 milyardan fazla kullanıcısı olan Gmail, yakında diğer kullanıcıları cep telefonlarından arama, onlarla sohbet etme, grup tartışmalarına katılma ve daha pek çok özelliği ekleyecektir. Bütün bunlar Gmail'den ayrılmak zorunda kalmadan yapılabilir.

Bunun anlamı, Gmail güncellemesi kullanıcı hesabınıza sunulduktan sonra, daha önce bahsedilen görevlerden herhangi birini gerçekleştirmek için başka bir sekmeye, uygulamaya veya hizmete geçmeniz gerekmeyecek. Workspace için Google güncellemesi, Gmail gelen kutusundaki kullanıcılara Google Chat'in yanı sıra Google Meet ve Spaces için yeni bir sekmenin eklenmesini içerir. Google Meet ve Google Chat tanıdık isimler olsa da, Google Spaces, Slack'e çok benzer şekilde, grup tartışmalarına izin veren bir grup tartışması hizmetidir.

Ancak bu yeni Gmail güncellemesinin en büyük avantajlarından biri, doğrudan gelen kutunuzdan arama (veya bir toplantı başlatma) özelliğidir. Bir telefon numarası için kişi listenizde arama yapmak veya başka bir uygulamayı açmak yerine, web sitesinden veya mobil uygulamadan ayrılmadan hemen bir arama yapmak için bir Google kullanıcısının e-posta adresini kullanabilirsiniz. Bu, daha resmi bir e-posta yerine sohbet yoluyla yalnızca bir mesaj bırakmak isteyen kullanıcıların Gmail'deki Sohbet sekmesini tıklayıp bir kişiye mesaj girebilecekleri anlamına gelir. Bu mesajlar, telefonları gibi Gmail uygulamasının da yüklü olduğu diğer cihazlarla da senkronize edilir.

WhatsApp gibi popüler hizmetler, gerçek çoklu cihaz işlevselliği için destek getirmeye devam ederken, Google Workspace güncellemesi, Gmail kullanıcılarının yalnızca telefonlarından değil, bilgisayarlarından da arama almalarına olanak tanıyacak. "Yakında bire bir sohbetten bir ekibin üyelerini doğrudan arayabileceksiniz. Bu, Gmail mobil uygulamasını çalıştıran cihazları çaldıracak ve dizüstü bilgisayarlarındaki bir sohbete bir çağrı çipi gönderecek, böylece kolayca cevaplayabilecekler.

Son Haberler