Google, ABD Başkanıyla Görüşmesinin Ardından 10 milyar Dolarlık Siber Güvenlik Yatırımını Duyurdu

Google, ABD Başkanıyla Görüşmesinin Ardından 10 milyar Dolarlık Siber Güvenlik Yatırımını Duyurdu
ABD Başkanı Joe Biden'in Microsoft CEO'su Satya Nadella, Amazon CEO'su Andy Jassy ve Apple CEO'su Tim Cook gibi birçok şirketin temsilcisiyle görüşmüştü....

ABD Başkanı Joe Biden'in Microsoft CEO'su Satya Nadella, Amazon CEO'su Andy Jassy ve Apple CEO'su Tim Cook gibi birçok şirketin temsilcisiyle görüşmüştü. Bu toplantı 25 Ağustos'ta gerçekleşti ve siber güvenlik ve ABD'nin son birkaç aydır karşı karşıya olduğu artan dijital tehditler etrafında dönüyordu. Şimdi, Google, çok yıllı bir çabayla bu alana 10 milyar dolar yatırım yaptığını duyurdu.

Google, 10 milyar dolarlık taahhüdünün ülke genelinde siber güvenliği güçlendirmek için kullanılacağını açıkladı. Bu, açık kaynak güvenliğini iyileştirmeyi, tedarik zincirlerinin güvenliğini artırmayı, Sıfır Güven programlarını geliştirmeyi ve genişletmeyi ve 100.000 Amerikalıyı Google Kariyer Sertifika programı aracılığıyla veri analitiği ve BT konusunda eğitmeyi içerir. Tüm bunlar, 10 milyar doların kullanılacağı beş yıllık bir girişimin parçası.

Teknoloji devi, ABD'nin şu anda bir siber güvenlik krizinde olmasının birçok nedeni olduğunu vurguladı. Bunlar, eski altyapıyı kullanan ve ayrıca siber güvenlik alanında ciddi bir araç, uzmanlık ve eğitimli profesyonel eksikliğine sahip kuruluşlar etrafında döner.

Google, siber güvenlik tehditlerini doğrudan ele almak için şirketlerin Microsoft'un da önerdiği yaklaşım olan Zero Trust güvenlik modellerini kullanmaları gerektiğini vurguladı. Google, bunun teknoloji devi için yeni bir alan olmadığını da vurguladı. Geçmişte, siber güvenlik üzerine 160 araştırma makalesi yayınlamış, Yazılım Eserleri için Tedarik Zinciri Düzeyleri (SLSA) adı verilen tedarik zinciri bütünlüğü için uçtan uca bir çerçeve geliştirmiş ve açık kaynak güvenliğine önemli yatırımlar yapmıştır.

Son Haberler