Google Ads Aracılığıyla Yeni Hacklenme Yöntemi Ortaya Çıktı; İşte Detaylar

Google Ads Aracılığıyla Yeni Hacklenme Yöntemi Ortaya Çıktı; İşte Detaylar
Cryptocurrency, son yıllarda çevrimiçi para biriminin dünyayı ele geçirmesi ve değerinin büyük ölçüde artmasıyla yutturmaca olmuştur. Ancak, aynı...

Cryptocurrency, son yıllarda çevrimiçi para biriminin dünyayı ele geçirmesi ve değerinin büyük ölçüde artmasıyla yutturmaca olmuştur. Ancak, aynı zamanda dünyayı ele geçiren bir şey de çevrimiçi bilgisayar korsanlığı ve hırsızlıktır. Bu iki faktörün bir araya gelmesiyle çok fazla kayıp bekleniyor ve son zamanlarda olan da bu.

Check Point Research (CPR), bilgisayar korsanlarının kripto para birimini çalmasının yeni bir yolunun Google Ads olduğu sonucuna vardı. Dolandırıcılık, binlerce doların üzerinde kripto para çalmayı başardı ve mevcut bilgiler, bunun Google Ads'de görünen bağlantılar aracılığıyla gerçekleştiğini ortaya koydu.

Bilgisayar korsanları, popüler kripto cüzdanları Phantom ve MetaMask gibi davranan bir Google aramasının üstüne reklamlar yerleştiriyor. Daha sonra kullanıcıları kripto hesap erişimlerinden vazgeçmeleri için kandırıyorlar. Cüzdanınıza eriştiklerinde tüm paranızı alıp sizi dolandırıyorlar. Checkpoint, bilgisayar korsanlarının birkaç gün içinde neredeyse 500.000 dolar çaldığını tahmin ediyor. Miktar, ne kadar hızlı çaldıklarını ve kullanıcıların tuzağa ne kadar kolay düştüğünü gösterir.

Check Point, Google Arama'nın tepesindeki bilgisayar korsanlarının kripto cüzdanı gibi bir reklam gönderdiğini ortaya çıkardı. Otantik olduğuna inanan kullanıcılar, kötü amaçlı bir bağlantı içeren reklama dokunurlar, kullanıcılar bilgisayar korsanlarının onlardan cüzdan bilgilerini girmelerini ve ardından bilgilerini ve paralarını çalarak onları yarı yolda bırakmalarını istediğinde.

Kripto şu anda dünyanın önde gelen çevrimiçi paralarından biridir ve talebi her geçen gün artmaktadır. Hacker'ın bir cazibesi ve yaptığınız bir yanlış düşüncesiz hareket yüzünden birkaç dakika içinde bu kadar büyük miktarları kaybetmek, Check Point'in keşfettiği bir vakada olduğu gibi size milyonlara mal olabilir. Kriptosu çalınan dört hesap keşfetti. Çalınan kripto paranın tahmini ortalama 1000 ila 10.000 ABD doları arasındadır.

Hacking artık yaygın bir özellik haline geldi ve hackerlar yeni yollar buluyor. Herkesin uyanık olması ve interneti açık fikirli kullanması ve şüpheli görünen link ve web sitelerini açmaması esastır.

Son Haberler