Google, Alarmların Çalmamasının Ardından Düzeltme Üzerinde Çalışıyor; İşte Sorumlusu

Google, Alarmların Çalmamasının Ardından Düzeltme Üzerinde Çalışıyor; İşte Sorumlusu
Android telefonlarda alarmların çalmadığına dair birçok yeni rapor var. Google sonunda sorunu kabul etti ve bir düzeltme üzerinde çalışıyor. Spotify'ın...

Android telefonlarda alarmların çalmadığına dair birçok yeni rapor var. Google sonunda sorunu kabul etti ve bir düzeltme üzerinde çalışıyor. Spotify'ın en son güncellemelerinden birinin suçlu olduğu ortaya çıktı.

Son birkaç haftadır, insanların Google Saati alarmlarının çalmadığına dair çok sayıda rapor var. İlk başta sorunun Google Clock uygulamasının kendisinde olduğu düşünülüyordu. Android için yerel çalar saat uygulaması, sorun ilk ortaya çıktığından beri Google Play mağazasında birçok tek yıldızlı inceleme aldı.

Yakın tarihli bir gelişmede, sorunun sorumlusunun Spotify olduğu ortaya çıktı. Liliputing, sorunun Spotify'dan bir alarm zil sesi seçen kişileri etkilediğini bildiriyor. Bu işlev ilk olarak 2018'de tanıtıldı ve yakın zamanda Spotify'a yapılan bir güncelleme yayınlanana kadar sorunsuz çalıştı. Spotify Topluluğu sitesindeki bir gönderiye göre, güncelleme 24 Ağustos'ta yayınlandı.

Google, resmi PixelCommunity Reddit sayfasında 3 Eylül'de bir düzeltme üzerinde çalıştığını doğruladı. İşte sayfada bulunan açıklama:

Düzeltmenin ne zaman ve hangi biçimde kullanıma sunulacağı konusunda Google'dan bir bilgi yok. Google Saat uygulamasının kendisini güncelleyebilir veya çözümü gelecekteki bir Android güncellemesine dahil edebilir. Teoride, çalmama sorunu bir Spotify uygulama güncellemesi ile de çözülebilir.

Susturulmuş Google Alarmları nasıl düzeltilir?

Google Clock uygulamanızla aynı sorunu yaşıyorsanız, Google'ın kendisinden bir düzeltme beklemeniz gerekmez. Sorun, yalnızca alarm zil sesi kaynağı olarak Spotify'ı seçen kişileri etkiler. Talihsiz aksiliği düzeltmek için ayarlara gitmeniz ve cihazdaki bir zil sesini seçmeniz yeterlidir. Bunları beğenmediyseniz, her zaman Zedge gibi uygulamalardan başka bir tane indirebilirsiniz.

Son Haberler