Google, Android 12 Beta 4'ü Yayınladı; İşte Yenilikler

Google, Android 12 Beta 4'ü Yayınladı; İşte Yenilikler
Google, Şubat ayında ilk Android 12 Geliştirici Önizlemesi'ni yayınladı ve o zamandan beri şirket, düzenli sürüm programının bir parçası olarak işletim...

Google, Şubat ayında ilk Android 12 Geliştirici Önizlemesi'ni yayınladı ve o zamandan beri şirket, düzenli sürüm programının bir parçası olarak işletim sisteminin yeni sürümlerini düzenli olarak kullanıma sunuyor. Bir ay önce Android 12 Beta 3'ü duyurdu ve bugün Android 12 Beta 4'ü piyasaya sürdü, bu da işletim sisteminin Platform Kararlılığına ulaştığı anlamına geliyor.

Platform Kararlılığı, her Android sürümünün yayın öncesi programında önemli bir kilometre taşıdır. Tüm API'lerin ve uygulamaya yönelik davranışların sonlandırıldığını ve sonraki sürümlerde değiştirilmeyeceğini ve genel kullanıma sunulacağını belirtir. Bu nedenle, geliştiriciler, Android 12 genel kullanıma sunulduğunda uygulamalarının iyi çalıştığından emin olmak için uyumluluk güncellemelerini test etmeye ve yayınlamaya başlamaya teşvik ediliyor.

Google, Android 12'nin keşfedilecek bir sürü yeni API ve yetenekle birlikte gelmesine rağmen, geliştiricilerin ilk odak noktasının uygulamalarının mevcut kalitesini ve uyumluluğunu test etmek olması gerektiğini vurguladı. Şirket, Gizlilik Kontrol Paneli, açılış ekranları, keygen değişiklikleri, mikrofon ve kamera geçiş göstergeleri, özel bildirimler, tam alarmlar için yeni izinler ve daha fazlası gibi keşfedilecek bir dizi davranış değişikliğini özetledi. Diğer bir odak alanı, uygulamanızın SDK olmayan arayüzleri kullanmaya çalıştığı kullanım durumlarını test etmek olmalıdır.

Android 12 Beta 4'ü denemek isteyen geliştiriciler, uygun cihazlar listesinde kablosuz (OTA) güncellemesini buradan alabilir. Süreci özetleyen kullanışlı ve kısa kılavuzumuza da buradan göz atabilirsiniz. Uygun cihazlardan herhangi birine sahip değilseniz, işletim sistemini Android Emulator'da kurabilirsiniz. İleriye dönük olarak, geliştiricilerin dört gözle bekleyecekleri bir Beta sürümü daha var ve bu genel kullanıma sunma için sürüm adayı olacak.

Son Haberler