Google, Arama Motoruna İyileştirmeler Yapıyor; İşte Ayrıntılar

Google, Arama Motoruna İyileştirmeler Yapıyor; İşte Ayrıntılar
Google'ın ana ürünü her zaman arama motoru olmuştur ve teknoloji devi çok çeşitli diğer alanlara dalmayı başarmış olsa da, şirketin arama motorunun...

Google'ın ana ürünü her zaman arama motoru olmuştur ve teknoloji devi çok çeşitli diğer alanlara dalmayı başarmış olsa da, şirketin arama motorunun şirketin büyük miktarda gelir elde etmesini sağlayan şey olduğu belirtilmelidir. hayatta kalması gerektiğini söylüyor. Bu nedenle, Google sürekli olarak arama motorunu optimize etmenin yollarını aramaktadır ve bunu yapmanın bir yolu, mümkün olduğunda arama sorgularını hassaslaştırmaktır.

Bunun büyük bir kısmı, aradığınız sonuçlara daha iyi ulaşabilmeniz için Google'ın bunu yapmak için verdiği öneriler olan arama iyileştirmelerini içerir. Tüm bunlar söylenmiş ve artık yoldan çıkmışken, Shalom Goodman'ın belirttiği gibi Google'ın arama iyileştirme önerilerini otomatik tamamlama özelliğine dahil ediyor olabileceğini belirtmek önemlidir. Bazı kullanıcılar, balon şeklinde görüntülenen birkaç iyileştirme önerisi örneği gördüğünü bildirdi ve bu balonları tıklarsanız, öneriler sorgunuza eklenecektir.

Bu, belirli bir kullanıcının kendileriyle gerçekten alakalı olabilecek arama sonuçlarına erişmek için doğru terminolojinin ne olduğunun farkında olmadığı durumlarda harika olabilir.

Önceden, iyileştirme önerileri arama çubuğunun altında görülebiliyordu, ancak Google'ın bunları arama çubuğuna bu kadar yoğun bir şekilde dahil etmesi, doğru arama terminolojisini bulmakta zorlanan kullanıcılar için işlerin daha kolay hale geleceğini gösteren güçlü bir göstergedir. . Bu, insanların katılabileceği arama sayısını da büyük ölçüde artırma potansiyeline sahiptir.

Google'ın da getirdiği tek değişiklik bu değil. Parçacıklar, bir süredir Google'ın arama motoru sonuç sayfasının büyük bir parçası olmuştur ve temel olarak size, arama sorgunuzla ilgili bilgileri içeren bir web sitesinin pasajını verir. Bu, arama motoru sonuç sayfasını tıklamak zorunda kalmadan gerekli bilgileri almanızı sağlar ve Google'ın artık buna daha da fazla eğildiği görülüyor.

Bu, bazı kullanıcıların çok daha geniş bir snippet paneli içeren bir beta testinden geliyor. Önceden bu panel yalnızca arama çubuğunun uzunluğunu kapsıyordu, ancak şimdi bundan çok daha geniş olacak. Bunun bir nedeni, Google'ın snippet'lere daha fazla dikkat çekmeye başlamak istemesi olabilir ve bu, web siteleri için çok fazla sorun yaratabilecek bir şeydir. Sonuçta, snippet'te ihtiyaç duydukları her şeyi görebiliyorlarsa, sayfalarını daha az kullanıcı ziyaret edecek.

Son Haberler