Google Drive Yeni Özelliklerini Duyurdu; İşte O Yenilikler

Google Drive Yeni Özelliklerini Duyurdu; İşte O Yenilikler
Fotoğraflarımızı ve veri dosyalarımızı sabit disklere ve diğer depolama cihazlarına depolamak zorunda kaldığımız zamanları hatırlayın, bu kesinlikle...

Fotoğraflarımızı ve veri dosyalarımızı sabit disklere ve diğer depolama cihazlarına depolamak zorunda kaldığımız zamanları hatırlayın, bu kesinlikle bir güçlüktü. Verileri birden fazla sabit diskte depolamak, etiketlemek ve depolamak ve bu depolama cihazlarına zarar verebilecek her türlü farklı şeyden korunmalarını sağlamak çok fazla iş. Ancak, günümüzde ve çağda, tüm verilerimizi internete otomatik veya manuel olarak kaydeden bulut depolamaya sahip olduğumuz için tüm bunlardan geçmek zorunda değiliz.

Son yıllarda birçok teknoloji devi kendi bulut depolama sürümlerini geliştirdi ve çoğu oldukça popüler oldu. Kullanıcılar arasında en popüler olan bir bulut depolama platformu Google Drive'dır. Google Drive, kullanılabilirliği ve benzersiz özellikleri sayesinde bir milyardan fazla aktif kullanıcı edinmeyi başardı. Google Drive'ın mükemmel bir özelliği ortaya çıkaran yakın tarihli bir Örneği, kullanıcılara herhangi bir dosya türünü tarayıcınızda çevrimdışı olarak kaydetme olanağı vererek, kullanıcıların çevrimdışı olduklarında bile görüntülemelerine olanak sağlamasıdır.

Google bu özelliği ilk olarak yaklaşık 2 yıl önce yayınlamıştı ancak bu yalnızca Google G Suite kullanıcıları ile sınırlıydı. Bu uzun zamandır beklenen özellik nihayet tüm kullanıcılar için yayınlandı. Bu özellik, Google Drive'da küçük bir güncellemeden sonra görünür olacaktır. Bu özelliği kullanarak, kullanıcılar herhangi bir dosyayı kolayca seçebilecek ve çevrimdışı kullanım için kolayca işaretleyebilecektir. Bir kullanıcı bunu yaptığında, Google Drive dosyayı hemen kaydedecek ve yedekleyecek, böylece internet bağlantısı olmasa bile görüntülenebilecekler.

Bu güncellemeden önce kullanıcı, Dokümanları, E-Tabloları ve Slaytları yalnızca çevrimdışı kullanım için kaydedebiliyordu. Ancak artık kullanıcılar bu özelliği kullanarak resimler, PDF'ler ve word dosyaları gibi çeşitli dosyaları kaydedebiliyor ve bu da sınırlı internet bağlantısı olan bölgelerde yaşayan kullanıcıların işini kolaylaştırıyor.

Bir dosyayı çevrimdışı kullanım için kaydetmek oldukça kolaydır. Kullanıcıların herhangi bir dosyaya sağ tıklaması ve listede 'Çevrimdışı kullanılabilir' seçeneğini araması yeterlidir. Bu özellik, çevrimdışı kullanıcıların Google'da dosya görüntülemesine izin vermenin yanı sıra, kullanıcıların bilgisayarlarındaki PDF görüntüleyiciler gibi Google tarafından desteklenmeyen uygulamalardaki dosyaları görüntülemelerine de olanak tanır.

Google, bu özelliği tüm kullanıcılar için kullanıma sunmanın yanı sıra, birkaç ay önce Chrome OS'de de benzer bir özellik yayınladı.

Son Haberler