Google, En Son Arama Sonucu Denemesinde Video Önizlemelerini Değiştirebilir

Google, En Son Arama Sonucu Denemesinde Video Önizlemelerini Değiştirebilir
Google, son birkaç gündür SERP ile biraz oynuyor, bu da arama motoru devinin bu sayfayı mümkün olduğunca optimize etmeye çalıştığı anlamına geldiği...

Google, son birkaç gündür SERP ile biraz oynuyor, bu da arama motoru devinin bu sayfayı mümkün olduğunca optimize etmeye çalıştığı anlamına geldiği için ilginç. Video önizlemeleri bu deneme sürecinin büyük bir parçası olmuştur ve kullanıcıların arama sorgularıyla ilgili kısa biçimli video içeriğini tıklamak zorunda kalmadan bulabilmeleri ve görüntüleyebilmeleri için kısa videoları doğrudan SERP'e dahil etmeyi içerdiğini fark edilen yeni bir test, Google'ın mümkün kılmak için oldukça uğraştığı durum.

Tüm bunlar söylendikten ve artık yoldan çekildikten sonra, video sonuçlarının uzun süredir Google'ın SERP'sinin bir parçası olduğuna dikkat etmek önemlidir, ancak küçük bir değişiklik olduğu görülüyor. şu an ile. Bu değişiklik, genişletilebilir video önizlemelerini içerecektir. Bunun çalışma şekli, farenizi arama sonuçlarınızda gördüğünüz bir videonun üzerine sürüklediğinizde, bu videonun görünümünü genişletecek ve önceden olabileceğinize oldukça benzer bir şekilde önizleyebilirsiniz.

Google, en başarılı özelliklerinden biri olan YouTube'a potansiyel olarak daha fazla trafik çekebilecek türden bir şey olduğu için, arama sonuçlarında videolara çok önem veriyor. Facebook, kullanıcılarını kendi ekosistemi içinde tutmak için videolarını Google'da listelemekten kaçınma eğilimindedir ve bu, YouTube'a daha fazla fayda sağlayacak bir şeydir. Bu, Facebook için de bir şeyleri değiştirebilir, çünkü bunun getireceği trafiği kendi markalarına zarar vermeden kaçırmak oldukça zor olacaktır.

Son Haberler