Google, Engelleme Yeteneklerini Google Drive'daki Yorumlara Genişletiyor

Google, Engelleme Yeteneklerini Google Drive'daki Yorumlara Genişletiyor
E-Tablolar, Dokümanlar veya başka bir Google Drive aracında olsun, Google Drive'da paylaşabileceğiniz ve görebileceğiniz yorumlar oldukça faydalıdır. Birçok...

E-Tablolar, Dokümanlar veya başka bir Google Drive aracında olsun, Google Drive'da paylaşabileceğiniz ve görebileceğiniz yorumlar oldukça faydalıdır. Birçok kişi, çeşitli konular ve görevler üzerinde hızlı bir şekilde işbirliği yapmanıza olanak tanıyan potansiyel olarak sonuçlanabilecek türden bir şey olduğu için bunları kullanır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, özellikle işin ortasındayken, bazen bu yorumlarla ilgili sürekli bildirimler alabilmeniz nedeniyle oldukça can sıkıcı olabilecek istenmeyen yorumlarla karşılaşabileceğinizdir.

Bu nedenle Google, artık Google Drive'daki kullanıcıları engellemenize izin veriyor. Bu, yorum yaptıklarında bildirim almaktan kaçınmanızı sağlar, ancak yine de sizi etiketleyebilecekleri unutulmamalıdır, yalnızca artık size ulaşmayacak olan bildirimlerdir. Dahası, sizinle aynı çalışma alanını kullanan kişileri engelleyemezsiniz, bu nedenle bu çoğunlukla yalnızca kuruluşunuzun dışından biriyle çalıştığınız veya alternatif olarak herhangi bir serbest çalışmadan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi düşündüğünüz durumlar içindir.

Tüm bunlar söylenmiş ve artık aradan çıkmışken, şunu belirtmek gerekir ki, bu, Google'ın size Google Drive'ı kullanarak insanların sizinle etkileşime girmesini engelleme yeteneği vermediği ilk şey değil. Birçok kullanıcı, eskiden meydana gelen ve birisinin size bir Google Dokümanı göndereceği ve daha sonra, eğer açma hatası yaptıysanız sizi bildirimlerle bombardıman etmeye başladığı bir soruna aşina olabilir, ancak artık, insanların bunu yapabilmelerini engellemek için onları engelleyebilirsiniz.

Son Haberler