Google, Epic’i Satın Almayı Planlandığı Ortaya Çıktı! İşte detaylar

Google, Epic’i Satın Almayı Planlandığı Ortaya Çıktı! İşte detaylar
Fortnite çevrimiçi oyun yapımcısı Epic Games, geçen yıl App Store ve Google Play Store'dan çıkarıldıktan sonra iki şirket için uygulama içi satın...

Fortnite çevrimiçi oyun yapımcısı Epic Games, geçen yıl App Store ve Google Play Store'dan çıkarıldıktan sonra iki şirket için uygulama içi satın alma komisyonlarını aşan bir ödeme sistemi getirdiği için Apple ve Google'a dava açtı. . Şimdi, yeni açıklanmış mahkeme belgeleri, davanın Google'ı o kadar kızdırdığını ortaya çıkardı ki, iki şirket Fortnite Android uygulaması için Google Play Store'a komisyon ödememek için mücadele ederken Epic Games'in "bir kısmını veya tamamını" satın almayı bile düşündü.

Epic Games, Google'a karşı şikayetinde, teknoloji devinin Fortnite'ı diğer kanallar aracılığıyla dağıtarak Google'ın resmi Play Store komisyonundan kaçınma planları tarafından tehdit edildiğini iddia etti. “Google, rekabeti ortadan kaldırmak için anlaşmalarını güvence altına almak için tekel karlarını iş ortaklarıyla paylaşacak kadar ileri gitti, Epic ve diğerlerinin tüketicilere ve diğerlerine sunma çabalarından algıladığı “bulaşmayı” ele almak için bir dizi dahili proje geliştirdi geliştiriciler rekabetçi alternatifler geliştirdiler ve hatta bu tehdidi bastırmak için Epic'in bir kısmını veya tamamını satın almayı bile düşündüler.

Düzeltilmemiş mahkeme belgelerinin başka bir bölümünde Epic Games, Google'ın Fortnite'ı Play Store'da başlatmak için kendisine 'özel bir anlaşma' teklif ettiğini söyledi. Şikayet ayrıca, bir Google Play yöneticisinin şirketin Fortnite'ı yandan yükleme planları hakkında Epic Games'e ulaştığını ve yandan yüklemenin "açıkçası berbat" bir deneyim olduğunu kabul ettiğini söyledi.

"Bir yönetici, Epic'in özel bir anlaşmaya olan ilgisini ölçmek için Epic'in Başkan Yardımcısı ve Kurucu Ortağı ile temasa geçti ve diğer şeylerin yanı sıra, doğrudan indirme yoluyla "Fortnite'ı Android'e alma deneyimini" tartıştı. Yöneticinin çağrı notları, Fortnite'ı doğrudan indirmeyi "açıkçası berbat" ve "korkunç bir deneyim" olarak gördüğünü ve Epic Games'in "çoğunun 15'ten fazla adımdan geçemeyeceğinden endişelenmesi" gerektiğini belirtti.

Bu habere yanıt veren Epic Games CEO'su Tim Sweeney, bir Tweet'te Google'ın planının "o zamanlar bizim için habersiz" olduğunu yazdı. "O zamanlar bu bizim için bilinmiyordu ve mahkemenin koruyucu kararı nedeniyle, Google'ın Google Play ile rekabet etme çabalarımızı durdurmak için Epic'i satın almayı düşündüğünü şimdi öğreniyoruz" diye yazdı.

"Bunun, Epic'i satın almak için bir pazarlık mı yoksa bir tür düşmanca devralma girişimi mi olacağı belirsiz... Burada Google, Android'i herkese açık bir şekilde "açık platform" olarak lanse ederken, yarattıkları "açıkçası berbat" yandan yükleme deneyiminden de bahsediyor. " ekledi.

Son Haberler