Google, Gmail Kullanıcılarının Sohbete Durum Güncellemelerini Sağlayan Özellik Üzerinde Çalışıyor

Google, Gmail Kullanıcılarının Sohbete Durum Güncellemelerini Sağlayan Özellik Üzerinde Çalışıyor
Kullanıcıların dünya çapında fark edeceği gibi, sohbet artık tüm dünyada Gmail'in çok önemli bir parçası. Yeni Google güncellemesi, kullanıcıların...

Kullanıcıların dünya çapında fark edeceği gibi, sohbet artık tüm dünyada Gmail'in çok önemli bir parçası. Yeni Google güncellemesi, kullanıcıların etkinliklerini göstermek için etkin veya etkin olmayan önceden hazırlanmış şablonlarla birlikte sohbet durumlarını özelleştirmelerine olanak tanır. Gmail'in diğer profesyonel platformlardan daha çok iş amaçlı kullanılan bir platform olduğunu düşünürsek, bu iyi bir girişim.

Bu özel durumların güncellenmesi, 9to5G uyarınca yalnızca Android kullanıcıları için geçerlidir. Google ve Gmail her zaman iOS'tan çok Android kullanıcılarına odaklandığından, güncellemelerin ilk olarak Android'de görünmesi doğaldır. Güncelleme için herhangi bir haber yok ve iOS ve Google da gelecekte görüneceğine dair bir ipucu vermedi.

İşlem de oldukça basittir, ayarlar arasında gezinirken, 'Durum ekle'yi ve ardından kendinizinkini yazın. Daha sonra biraz zing eklemek için bir emoji seçilebilir.

Ayrıca, özellik varsayılan olarak etkin değildir, bu nedenle cihaz başına açılması gerekir. Bir kullanıcı açmak isterse, özelliği açmak için yukarıda verilen talimatları takip etmelidir. Elbette varsayılan bir ayar olmadığı için özelliği yalnızca Android kullanıcıları açabilecek.

Her platformun birbiri ardına çektiği güncellemeler sonucunda Google'ın baskı altında kaldığını hissediyoruz ancak çeşitli güncellemeler aldığımız için iyi bir sonuç oldu. Google'ın yeni güncellemeleri arasında satır içi ileti dizisi oluşturma, durum göstergeleri ve şu anda karşılaştığımız özel durumlar yer alıyor.

Durumlar, 30 dakika boyunca mevcut olan 'hemen geri dön'ü içerir. Bir diğeri bir saatliğine 'gidip geliyor'. 'Hastalık' tüm gün boyunca kullanılabilirken, 'tatil' en az bir ay çalışır. Bunları temizlemek için, onları kaydırmak önemlidir.

Yeniden tasarlanan sohbetler, yalnızca özel durumlar oluşturma seçeneklerini barındırır. Bu, web'de mevcuttur, ancak mobilde mevcut değildir. Gmail navigasyonu, web'in belirgin bir özelliğidir, ancak henüz cep telefonuna gelmemiştir, yani Android'e gelmesi biraz zaman alacak ve iOS için daha fazla zaman alacaktır.

Ancak özelliği aşmak için entegre Gmail deneyimini etkinleştirmeniz gerekir. Bir kez yaptıktan sonra, onları açtıktan sonra yararlanabileceğiniz tüm harika deneyimlerin tadına bakabilirsiniz. Sohbet ilk önce herkes için mevcut değildi, ancak Gmail'de ücretsiz kullanıcılar için de mevcut değil.

Lige katılan diğer platformlarla birlikte yakında Google'dan çıkacak yeni güncellemeleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

Son Haberler