Google Gmail Şifrenizi Unuttuysanız İşte Parola Sıfırlama Yöntemi!

Google Gmail Şifrenizi Unuttuysanız İşte Parola Sıfırlama Yöntemi!
Google, Gmail hizmetiyle aslında pek çok hesap şifrenizi şifrelemenize yardımcı oluyor. Yalnızca iletişim için değil aynı zamanda şifreleme özelliğiyle...

Google, Gmail hizmetiyle aslında pek çok hesap şifrenizi şifrelemenize yardımcı oluyor. Yalnızca iletişim için değil aynı zamanda şifreleme özelliğiyle de dikkatleri üzerine çeken bu hizmet, Gmail şifrenizi unuttuğunuzda büyük sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden telefon onaylı olması her hesap için önemlidir. Google da bu duruma önem veriyor ve telefon onaylaması yapmadan kaydolmanıza müsaade etmiyor. Böylelikle şifre unuttuğunuzda telefonunuza gelecek kod ile rahatlıkla şifre yenileyebiliyorsunuz. Ancak şifre yenilemenin pek çok yöntemi bulunmakta. Şifrenizi biliyorsanız işiniz daha rahat olacaktır. Şifrenizi bilmiyorsanız da telefonunuzdan destek almak zorundasınız.

Gmail Şifresi Nasıl Yenilenir?

Gmail şifresini yenilemek istiyorsanız öncelikle şifrenizi bildiğinizi varsayalım. Google hesabınızda Güvenlik kısmına giriş yapmalısınız. Daha sonra burada Şifre bölümüne gelerek mevcut şifreniiz ve yeni parolanızı yazarak onay sağlıyorsunuz. Siz şifre değişikliği yaptıktan sonra mailinize bilgilendirme mesajı gelebilir. Bu mesaj ise şifre değişikliğini sizin mi yoksa başkasının mı yaptığını teyit etmek için gönderilmektedir. Düzenli olarak şifrenizi yenilerseniz güvenliğinizi en üst seviyeye taşımış olursunuz. Bunun yanı sıra şifrenizde küçük harf, büyük harf, rakam ve özel karakterler kullanmaya özen gösterin. Uzun şifrelerin kırılması çok daha zordur. Çeşitli programlarla dahi kırılması imkansıza yakındır. Ayrıca Google'ın da hatalı şifre denemesi için belli bir deneme hakkı sunması programların faaliyetini engellemektedir. Bu sayede yalnızca birkaç defa şifreniz tahmin edilebilir. Bunun yanı sıra yeni bir cihazdan giriş yapacağınız için hesabınıza ulaşması iyice zor olacaktır. Telefon onay kodunu aktif ettikten sonra çok daha güvenli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Gmail Şifremi Unuttum!

Gmail şifrenizi tamamen unuttuysanız yapmanız gereken şey oldukça basit. Gmail'in giriş sayfasında Şifremi Unuttum yazan yere tıklıyorsunuz. Doğrulama için telefon numaranızı veya var ise kurtarma e-postanızı yazınız. Daha sonra mailinize gönderilen kodu sisteme girdiğiniz takdirde size yeni bir şifre için alan yaratıyor. Oraya yeni şifreniz yazabilir ve hızlı bir şekilde yenileme işlemini tamamlayabilirsiniz. Google'ın sağladığı ayrıcalıklar arasında belki de en detaylısı Gmail hizmetidir. Çünkü Gmail hizmeti pek çok Google uygulaması ve beraberinde kaydolduğunuz sitelerdeki bilgileri depolamak için de kullanılmaktadır. Hatta kredi kartı şifrelerinizi dahi Google altyapısına saklayabilirsiniz. Tüm bu imkanlara sahipken Gmail kullanımınız da büyük önem arz ediyor. Şifrenizin daha önce hiçbir platformda kullanılmamış olmasına da dikkat edin. Basit şifreler koymamaya çalışın. Kimsenin tahmin edemeyeceği zorlukta şifreler koyarsanız işiniz kolaylaşacaktır.

Son Haberler